Інтелігенція стурбована діями влади

Представники української інтелігенції створюватимуть громадський "комітет порятунку". У середу вони збираються на першу зустріч, куди також запрошують лідерів усіх опозиційних партій.

"Режим Януковича перетворився на ліквідаційну комісію нашої держави. Щоб забезпечити прихильність кремлівських начальників, нова влада, після торгівлі українською територію, вже готова віддати авіабудівельну галузь та атомну енергетику. Вони продають Україну та народ оптом і вроздріб", - йдеться у заяві організаторів комітету.

Звернення підтримали правозахисники і творча інтелігенція. Це, зокрема, Мирослав Попович, В’ячеслав Брюховецький, Левко Лук'яненко, Юрій Мушкетик, Василь Овсієнко, Дмитро Павличко, Михайло Ратушний, Володимир Цибулько, Юрій Андрухович, Тарас Возняк, Микола Рябчук.

Image caption В інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі есеїст Микола Рябчук скритикував нову владу, сказавши, що, на його думку, вона "здає" країну

Один із активістів ініціативної групи, заступник голови української всесвітньої координаційної ради, депутат кількох скликань українського парламенту, Михайло Ратушний заявив у коментарі Бі-Бі-Сі: "Ця ініціатива не єдина на сьогодні, але цінність полягає в тому, що її творять не лідери політичних партій, які були задіяні або не задіяні в президентській кампанії. Це саме ініціатива громадян. Головна ідея полягає в тому, що треба створити національний фронт захисту базових речей, від яких залежить існування будь-якої держави, не лише України", - говорить пан Ратушний.

Комітет також стурбований діяльністю опозиційних політиків. Пан Ратушний сказав Бі-Бі-Сі, що представники громадськості планують звернутися до них із проханням зібратися і виробити спільну позицію: "Щоб вони, не дивлячись на рейтинги і на те, хто яке місце займає в алфавітному порядку, за номером, за рейтингом… Хто десять років в політиці, хто п’ять. Щоб вони справді зібралися за один стіл і виробили якусь скоординовану позицію."

Президент Янукович був обраний на президентських виборах у лютому 2010-го року. У другому турі виборів він переміг свого конкурента, прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, з результатом 48,95% голосів виборців. 22 квітня минуло п’ятдесят днів з часу інавгурації Віктора Януковича.

Неоднозначну реакцію в українському суспільстві викликала міждержавна угода України і Росії про продовження оренди військової бази російським чорноморським флотом у Севастополі до 2042 року з можливістю пролонгації. Ратифікація цього документу в українському парламенті відбувалася супроводжувалася гучними протестами опозиції, бійками між депутатами та жбурлянням яєць у спікера.