Шикуйсь! Струнко! Кроком в ритмі диско - марш!

Image caption Репетиція параду в Києві

Адміністрація президента Віктора Януковича не тільки долучилася до російської традиції проведення військових парадів на честь перемоги над нацистською Німеччиною, але й підхопила свіжу ініціативу щодо запрошення військових інших країн для участі в параді.

У Києві на центральній вулиці столиці вже марширували не тільки українські військовослужбовці, але й підрозділи з Росії та Білорусі.

Військові паради проводяться в різних країнах

У Франції воєнізоване святкування приурочено до дня взяття Бастилії. На Єлисейських полях викроковує французька армія. Характерно, що іноземний легіон, де служать фактично найманці з різних країн, очолює парадну колонну.

В Ірані, який постійно демонструє прагнення вести незалежну політику, не гребуючи такою аргументацією, як ядерні дослідження в галузі оборони, військовий парад – свого роду виклик іншим країнам, в тому числі Сполученим Штатам.

А от У Сполучених Штатах йдуть більш розслаблено. Парадний крок не схожий на те, як крокують у пострадянських країнах.

Image caption Парад у Китаї

Радянська армія успадкувала манеру парадів від царської російської. А та копіювала пруську муштру.

У Північній Кореї паради - це важлива частина державної пропаганди. В Китаї теж є демонстрація військової потуги.

Учасник парадів ще радянського часу полковник запасу Сергій Осипів каже, що тренування до параду - це важке фізичне випробування.

І є певні способи, як досягти ефекту монолітного проходження строю.

Під час тренувань на військових вішають номери, як на спортсменів. А на підошви чобіт набивають масивні металеві пластини, щоб брязкотіло.

"Після парадів наші чоботи протікали, тому що там залишалися дірки. І ще запам'яталися гумки, які чіпляли для того, щоб під час проходження не злітали з голови фуражки".

Image caption Військові Північної Кореї

У Москві на параді на 9 травня хочуть вирахувати особливий темп.

Там, як було заявлено, будуть іти зі швидкістю не 120 кроків на хвилину, а 116.

У чому різниця?

Голова спілки звукорежисерів України Володимир Різник, який ставив звук на багатьох рок- та поп-фестивалях, каже, що і 116 і 120 ударів на хвилину – це приблизно ритм стилю диско.

"От згадуються одразу старенькі диско групи "Boney M", "Eruption". Цей темп найбільш відповідає, як вважалось, тому звуковому "качу", який ніби сам заохочує до танцю".

Деякі знавці військової музики також вважають, що українські марші за ритмом більш кавалерійські, тому що кінним було козацьке військо, а от російські марші нібито більше піхотинські.