Опозиція провела мітинг біля парламенту

Юлія Тимошенко регулярно виголошує промови з критикою нинішньої влади
Image caption Юлія Тимошенко регулярно виголошує промови з критикою нинішньої влади

Біля стін парламенту виступом лідера БЮТ завершився мітинг опозиції. Юлія Тимошенко висловила переконання у достроковому усунення нинішньої влади.

Пані Тимошенко наголосила, що лише масовий спротив може вплинути на владу.

Тимошенко назвала перемогою голосування у Верховній Раді, згідно з яким влада у середу має прозвітувати про підготовку угоди, які заплановані до підписання до візиту Дмитра Медведєва 17 травня.

Радник міністра внутрішніх справ України Костянтин Стогній каже, що у центрі Києва мітингували близько 2 тисяч прихильників опозиції та майже 2 з половиною тисячі прихильників Партії Регіонів.

Він сказав, що у зв’язку із тим, що опозиція оголошувала про стотисячний мітинг, раніше планували, що доведеться залучити додаткові підрозділи з регіонів. «Але потім інформація уточнювалась, і стало зрозуміло міліції, що не буде такого масового мітингу, тому з областей спецпідрозділи не підтягувалися. Так, планували, якби було б, дійсно сто тисяч» - сказав пан Стогній.

Водночас, за словами радника міністра, навіть тих міліціонерів, яких стягли до центра міста, забагато, з огляду на кількість мітингувальників. Тому ухвалено рішення про те, щоби більше половини правоохоронців повернулися до місць свого постійного розташування, і «близько 1500-1700 чоловік зараз залишаться охороняти громадський спокій у Києві».

НКЗУ

Створений у понеділок Народний комітету захисту України у своїй заяві закликав людей зібратися під стінами Верховної Ради, щоб висловитися на підтримку «суверенітету, територіальної цілісності та стратегічної власності України».

Мітинг відкрив координатор Комітету захисту України Дмитро Павличко, зачитавши декларацію комітету, яку ухвалили напередодні.

Ще до початку акції представники опозиції заявили про спроби влади перешкодити її проведенню.

Зокрема, ЗМІ із посиланням на представників опозиції поширили інформацію про те, що до 10-ої години ранку вівторка скасовані маршрутки із Кременчука до Києва, а Управління МВС України в Тернопільській області тисне на перевізників, щоб вони не доставляли учасників політичних акцій до столиці.

Утім, в Управлінні державної автоінспекції МВС України в Тернопільській області Бі-Бі-Сі не підтвердили цієї інформації. За словами чергового управління ДАЇ Андрія Камінського, жодних вказівок, щоб «не пускати автобуси на Київ» не було, а транспортне сполучення між Тернопільською областю та Києвом здійснюється без перешкод.

Чи є протестний запал?

27 квітня, у день ратифікації угоди про Чорноморський флот Росії, під парламентом, за даними міліції, зібралися близько семи тисяч людей. Це були і прихильники опозиції, і ті, хто прийшов підтримати владу.

За словами соціолога Євгена Головахи, на словах українці - найзавзятіші протестувальники у Європі. Але, як зазначив експерт, до реальних протестів справа в Україні доходить набагато рідше, тому соціолог не очікує масових протестів і зараз, і наводить кілька аргументів.

По-перше, на його думку, зараз невдалий час для протестів, адже у періоди зміни влади "протестувальна активність" найменша.

По-друге, в Україні бракує лідера, якому б довіряли люди, і, по-третє, немає реальної загрози: «Чорноморський флот - це дуже складна проблема, українці розуміють, що Чорноморський флот тут вже є. Якби його вводили, це інша справа. Ця угода не є фатальною, розумієте? Бо фатальною була б угода «віддати».