Уряд розповів про плани на 17 травня

Image caption Віце-прем'єр Клюєв запевнив, що жодних угод про співпрацю в енергетиці підписувати не планують

Під час візиту президента Росії Дмітрія Медвєдєва, який розпочнеться 17 травня, будуть підписані 5 документів.

Про це Верховній Раді повідомив віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв.

Чотири з них – про угоду між відомствами України та Росії, і лише один із них – це міждержавна угода про демаркацію кордону.

Рішення заслухати звіт уряду про підготовку міждержавних російсько-українських угод парламент ухвалив напередодні на вимогу опозиції.

Пан Клюєв розповів, що 17 травня планують підписати угоду про демаркацію російсько-українського кордону.

Окрім того, мають бути підписані угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Росії про співпрацю в галузі використання і розвитку навігаційної супутникової системи "ГЛОНАС", між Міністерствами освіти й науки про першочергові заходи з розвитку науково-освітнього співробітництва та між українським "Укрексімбанком" та російським ВТБ про міжбанківську співпрацю.

П’ятим документом, за словами пана Клюєва, має бути проект програми співпраці між Міністерством культури України та Росії на 2009-2014 рр.

Віце-прем’єр-міністр уточнив, що єдиною міждержавною угодою, яку планують підписати під час візиту президента Росії, є документ про демаркацію кордонів: "Зазначена угода має створити правові засади для демаркації сухопутної ділянки державного кордону нашої держави з Російською Федерацією".

Пан Клюєв окремо зазначив, що жодних угод про українсько-російську співпрацю в енергетиці 17-18 травня підписувати не будуть, але визнав, що такі документи опрацьовуються.

Водночас депутати від опозиції стверджують, що перед виступом пана Клюєва у Верховній Раді їм не передали проекти угод, які планують підписати.

Опозиція: співпраця, а не поглинання

Опозиція: Раді не подали правдиві угоди

Коментуючи можливі угоди, які готують до підписання 17-18 травня, віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, в ефірі однієї з радіостанцій, сказав, що опозиція не заперечує проти взаємовигідної співпраці з Росією, але це не має бути "економічне поглинання стратегічно важливих галузей".

Пан Томенко також висловив сподівання, що сьогоднішнє обговорення угод у Верховній Раді "зупинить Президента та уряд від економічно невигідних кроків для нашої економіки".

Напередодні лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляла, що український уряд має намір "здати" Росії свої об’єкти паливно-енергетичного комплексу. Вона також не виключала, що відповідні угоди можуть бути підписані таємно: "Після того, як 17 травня будуть підписані ці угоди таємно, ми з вами не матимемо нічого".