Віктор Янукович за новий договір із Росією

Мєдвєдєв і Янукович
Image caption "Харківські угоди" стали першим результатом пожвавлення україно-російських взаємин

Ідея про підписання нового договору з Росією пролунала на засіданні Ради регіонів за участі місцевих керівників.

"Положення Договору від 1997 року, які передбачають широке коло для політичної, економічної й гуманітарної співпраці, будуть зараз виписані в новому договорі і будуть створені всі умови, щоб новий імпульс запустив ці механізми між нашими країнами," - заявив президент Янукович.

Віктор Янукович зазначив, що тривалий час і Росія, й Україна не використовували цей потенціал, але, як він вважає, кожне положення базового договору передбачає підготовку окремої угоди, зокрема, з таких питань як промислова кооперація, розвиток спільних економічних проектів, гуманітарна політика.

Документ «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» підписали в 1997 році в Києві на 10 років.

Але по закінченню терміну жодна зі сторін не заявила про бажання припинити його дію, тож документ автоматично залишився чинним.

Хоча в 2008 році Держдума пропонувала президенту й уряду Російської Федерації розглянути питання про вихід Росії з Договору у випадку, якщо та реалізує план щодо вступу в НАТО.

Але зараз, на думку українського президента, відбувається "прорив" у двосторонніх відносинах, а останні україно-російські домовленості, каже він, свідчать про те, що кожна зі сторін може йти на поступки.

"Вважаю, що нам необхідно на системній основі врегулювати всі положення і зобов'язання, закладені в Договорі про дружбу, партнерство і співпрацю і напрацювати відповідну міждержавну програму соціально-економічної й гуманітарної співпраці на довгострокову перспективу як мінімум на 10 років", - додав пан Янукович.

Нові кордони на додачу

Тим часом, голова адміністрації президента Сергій Льовочкін повідомив, що в ході візиту російського президента Дмітрія Медведєва до України має бути підписана угода про демаркацію кордону.

Після тривалої паузи, російська і українська сторони поновили дискусію про демаркацію кордонів на тлі приходу нової владної команди в Україні.

Українські експерти уже висловлювали побоювання, що за таких умов демаркацію можуть провести не на користь України.

За словами Сергія Льовочкіна, Україна і Росія наразі завершує відпрацьовування питань, які планують обговорити під час майбутнього візиту російського лідера в Київ, який заплановано на 17-18 травня.

Як повідомив голова адміністрації Віктора Януковича, серед інших питань до розгляду - економічне співробітництво, питання гуманітарної сфери.