Чи змінить президент гнів на милість?

президент
Image caption Президент не любить непокори урядовців

Віктор Янукович обіцяє замінити міністра вугільної промисловості.

Про намір звільнити з посади міністра Юрія Ященка президент заявив у Луганську на засіданні регіонального комітету економічних реформ. Причиною невдоволення керівником вугільної галузі Віктор Янукович назвав рішення міністра Ященка не супроводжувати президента у його поїздці до Луганської області - одного з найбільших вуглевидобувних регіонів країни.

Президентський гнів

Свою відмову їхати до Луганська сам міністр, за словами Януковича, пояснив необхідністю участи у засіданні урядового комітету в Києві. Судячи з реакції президента, ту причину він не вважає поважною для виправдання рішення міністра: «Я йому (міністру вугільної промисловості Ященку) 1% залишу. На 99% я йому покажу інше місце роботи», - пообіцяв президент, хоча згідно з українським законодавством, призначає і звільняє міністрів парламент за поданням прем`єр-міністра більшістю (226) голосів депутатів. За винятком міністра закордонних справ та міністра оборони, чию долю парламент вирішує за поданням президента.

Однак чільний представник Партії регіонів Михайло Чечетов, коментуючи намір Януковича звільнити з посади вугільного міністра, сказав, що президент має право звільняти чиновників за нехлюйство.

Михайло Чечетов:«Я абстрагуюся від цього міністра, але якщо чиновник демонструє нехлюйство, відсутність дисципліни, то, звісна річ, важко від нього чекати ефективних дій і роботи. Управлінці найвищого державного менеджменту мають бути старанними, вони мають демонструвати високу виконавську дисципліну. Тому якщо є якісь негаразди, пов`язані з виконавською дисципліною, я думаю, найвище керівництво країни має право приймати певні рішення».

Пан Чечетов назвав Віктора Януковича зразком для підлеглих: «Що стосується президента, він сам завжди демонструє високу дисципліну, він завжди цінує час, не марнує час. Він ніколи не спізнюється, і тому він вимагає того ж самого від виконавців».

Міністр не винен?

Image caption Міністр Юрій Ященко

А тим часом міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов не виключив, що міністр вугільної промисловості не був поінформований про поїздку президента до Луганська.

"Міністр Юрій Ященко сьогодні брав участь у засіданні урядового комітету, а його відсутність у Луганську могла бути пов`язана лише з тим, що він не був поінформований про цю поїздку", - сказав Толстоухов.

Міністр Кабінету міністрів уточнив, що поїздки президента формуються в Адміністрації Президента. "Там складаються списки супроводжуючих главу держави осіб, і всіх їх інформують про такі поїздки. Могло відбутися якесь непорозуміння", - додав він.

Дискусія довкола Юрія Ященка - це перший випадок публічної неузгодженості дій між президентською та урядовою командою після приходу до влади Віктора Януковича. Раніше Партія регіонів постійно критикувала помаранчеву владу за відсутність єдності у діях президента Ющенка та прем'єра Тимошенко.

Однак схоже, що чинному міністрові вугільної промисловості, попри президентський гнів, вдасться втриматися на посаді. Обурившись неучастю керівника вугільної галузі у розробці проекту відродження шахти «Гірська», Янукович під час наради в Луганську сказав: «На перший раз - зауваження, а потім - голову зніму».