МВФ приїхала до Києва

9 червня у Київ прибуває делегація Міжнародного Валютного Фонду.

Image caption Питання про кредит МВФ залишається відкритим

Пол Томсен, заступник директора Європейського департаменту МВФ та Танос Арванітіс, керівник місії МВФ по Україні мають зустрітися із високопосадовцями, щоб обговорити економічну політику України. Підтримку якій міг би надати Фонд в рамках програми співпраці.

Про це напередодні повідомив Макс Альєр, постійний представник МВФ в Україні. Він сказав, що домовленість про цей візит була досягнута під час розмови між президентом Віктором Януковичем та директором-розпорядником Фонду Домінік Строс-Каном.

Україна веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці. Йдеться про виділення Україні кредиту у 19 мільярдів доларів на 2 з половиною роки. Раніше віце-прем'єр Сергій Тігіпко, відповідальний за переговори з МВФ, заявляв, що новий меморандум для продовження співпраці з МВФ майже узгоджено. "Ми працюємо, текст меморандуму практично узгоджено, туди додано серйозний блок структурних реформ, які були внесені за ініціативою України. За рахунок цих реформ із часом ми зможемо збільшити дохідну частину бюджету, й це допоможе повернути ті кредити, які ми братимемо", – сказав він.

Хоча агенції в Україні повідомляли, що великою є вірогідність відмови МВФ у початку нової програмі співпраці.

Президент Віктор Янукович, коментуючи наміри уряду зі стабілізації державних фінансів, наголошував, що найкращим для цього механізмом є кредити МВФ: "Цього неможливо досягти без залучення дешевого та довготермінового кредитного ресурсу. Найбільш прийнятною з цієї точки зору є співпраця з Міжнародним валютним фондом."

Водночас, сьогодні під час зустрічі з місією МВФ пан Янукович зазначив, що кредитні кошти "не будуть використані на зменшення дефіциту бюджету".