УЄФА «зацікавилася» конфліктом у харківському Лісопарку

Харків

Близько сотні чоловік вийшли на пікет до харківської мерії, де відбувається сесія міської ради. Активісти «Зеленого фронту» вимагають скасування рішення громадських слухань, бо вважають результати сфальсифікованими.

Одне з головних гасел пікетувальників – повний мораторій на вирубування зелених насаджень у місті.

Конфлікт через будівництво нової дороги у харківському Лісопарку набув міжнародного розголосу.

На початку тижня стало відомо про лист, якого написав директор ЄВРО-2012 Мартін Каллен українському віце-прем’єру з питань ЄВРО Борису Колеснікову.

УЄФА висловлює стурбованість ситуацією у Харкові та пропонує уряду вжити заходів для залагодження конфлікту.

Позицію харківської мерії озвучив директор Департаменту з питань підготовки до ЄВРО Віктор Христоєв.

Він заявив, що міська влада спрямовує всі зусилля на гідну підготовку міста до чемпіонату та на розвиток Харкова, а конфлікт у Лісопарку є штучно політизованим.

Опоненти міської влади використовують ситуацію, щоб створити негативний образ харківської влади. Христоєв назвав це політичним замовленням і сказав, що це шкодить іміджу усього Харкова, а не тільки мерії.

Політичне підґрунтя конфлікту спростовують екологи

Зокрема, в екологічній групі «Печеніги», яка першою відреагувала на знищення дерев на місці будівництва нової дороги у Лісопарку, заявляють: всі екологічні організації Європи та світу, а УЄФА поготів, - є аполітичними. Тому звинувачувати їх у використанні конфліктної ситуації задля власних цілей – безглуздо, - вважає прес-секретар екогрупи «Печеніги» Олег Перегон.

"УЄФА закономірно стурбована тим, що харківська влада використовує бренд ЄВРО-2012 та під гаслом підготовки до чемпіонату вдається до сумнівних методів. Те, що відбувалося у Лісопарку – злочин, злочин проти екології та прав людини".

Ствердно відповідає на питання, чи може лист-звернення Мартіна Каллена до Бориса Колеснікова мати наслідки для Харкова, Сергій Стороженко, член юридичного департаменту УЄФА.

"УЄФА – надто поважна організація, і її реакція – це дуже тривожний сигнал для Харкова".

В першу чергу, стверджує пан Стороженко, в УЄФА стурбовані негативним впливом «екологічного» конфлікту на імідж організації. Бо саме підготовкою до чемпіонату міська влада мотивує будівництво нової дороги.

Сам Сергій Стороженко (а він харків’янин) не вважає її, цю дорогу, аж настільки корисною з точки зору розв’язання транспортної проблеми у Харкові.

На його думку, в цій ситуації для харківської влади принциповим є попри всі перешкоди таки збудувати вулицю.

"Місто, яке є одним з господарів футбольного європейського турніру, має бути вкрай обережним у заявах і тим більше – діях".