Наміри ГПУ щодо Гонгадзе під сумнівом

Валентина Теличенко, адвокат Мирослави Гонгадзе заявила Бі-Бі-Сі, що не вірить обіцянкам генерального прокурора України Олександра Медведька про закінченння справи Гонгадзе протягом найближчих двох місяців:

Image caption Український журналіст Георгій Гонгадзе

"Це означає, що немає бажання утримувати Пукача під вартою. До суду буде передано справу з одним обвинуваченим Пукачем. Тому що нікому іншому обвинувачення не було пред'явлене. Якби було комусь пред'явлене обвинувачення, тоді я б не могла стверджувати цього так впевнено. А так я можу сказати, що за решту там, місяць чи два, які залишилися до серпня місяц, вже не буде нікому пред'явлено обвинувачення. І піде справа до суду з одним обвинуваченим Пукачем".

Адвокат вдови журналіста Георгія Гонгадзе розповіла Бі-Бі-Сі, що буде нечіткою мотивація обвинуваченого Олексія Пукача:

"Це означає, що нечітко будуть встановлені мотиви вчинення злочину, мотиви чому Пукач виявився організатором цього злочину. Пукач не був замовником, він організатор злочину "

Напередодні, Генеральний прокурор України Олександр Медведько заявив, що справу Гонгадзе невдовзі буде завершено:"Ми в липні - серпні будемо говорити про закінчення цієї справи". Медведько також визнав, що ця справа розслідується занадто довго.

Свою оцінку щодо розслідування справи відомого українського журналіста оприлюднила організація "Репортери без кордонів": "Недостатність прогресу в розслідуванні підкреслює складності в протидії безкарності в Україні", - зазначається в повідомленні.

"Це змінилося після того, як Віктор Ющенко став президентом в січні 2005 року, але незважаючи на його бажання дослідити цю справу, розслідування досі не завершено", - зазначається в повідомленні.

"Репортери без кордонів" водночас вітають той факт, що відбулась зустріч президента Віктора Янукович із матір'ю журналіста Лесею Гонгадзе."Деталі того, що обговорювалось, невідомі, оскільки все ще триває розслідування".