"Антонов" послужить армії США?

Українська державна авіакомпанія "Антонов" разом з американською компанією U.S. Aerospace може взяти участь у тендері на постачання літаків-заправників Військово-повітряних сил (ВПС) США.

Image caption Ан заправлятиме літаки американських ВПС?

За попередніми повідомленнями, вартість контракту може складати від 35 до 50 мільярдів доларів.

US Aerospace повідомила, що «стратегічний союз щодо кооперації» з компанією Антонов передбачає відповідальність за проектування та виробництво літака. При цьому, американська компанія заявила, що бере на себе відповідальність за отримання підряду та координацію, зокрема, із субконтракторами міністерства оборони.

На участь у тендері зголошуються, попередньо, також такі гіганти авіабудування, як американський Boeing та європейський Airbus.

Пентагон, як очікується, назве переможця тендеру через декілька місяців після того, як між претендентами завершиться жорстке змагання за отримання контракту.

ВПС США оголосили тендер на розробку і постачання нового типу літаків заправників - замість літаючих танкерів KC-135 Stratotanker фірми Boeng, які були прийняті на озброєння ще в кінці 1950-х рр.

Очікується, що Антонов представить на тендері три різні моделі літаків: Ан-124-KC, Ан-122-KC і Ан-112-KC.

Україна веде переговори також із Росією щодо об’єднання потужностей авіабудування двох країн.

Зокрема, прем’єр-міністр Росії Владімір Путін під час нещодавніх переговорів з керівником українського уряду Миколою Азаровим заявив, що «альтернативи цьому об`єднанню немає. І це добре відомо експертам». «На світовому ринку господарюють великі і навіть супервеликі об`єднання, такі як «Боїнг» і «Аербас», - сказав Владімір Путін.

Раніше з’явились повідомлення про те, що нібито Росія пропонувала США збирати літак Ан-124 на території Сполучених Штатів і при цьому пропонувалось використовувати потужності на одному із заводі Boeng.

В українських партнерів, яким належить конструкторська документація Ан-124, ця ідея, за деякими даними, тоді викликала неприйняття. Поки що нема офіційних коментарів від компанії Антонов і з приводу участі у тендері на постачання авіатанкерів для Пентагону.