Тігіпку готують відставку у ВР

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про звільнення Сергія Тігіпка із посади віце-прем'єр-міністра України. Така пропозиція з'явилася у той час, як у парламентських кулуарах лунають припущення про те, що відставка Володимира Семиноженка - це початок кадрових ротацій в уряді Миколи Азарова. Після віце-прем'єра з гуманітарних питань коаліція також звільнила міністра охорони навколишнього природного середовища Віктора Бойка.

Image caption В уряді Азарова розпочинаються зміни

Автором проекту постанови про відставку Сергія Тігіпка є депутат із опозиційної фракції БЮТ Ольга Бондар. Саме вона раніше внесла проект постанови про відставку віце-прем'єра Володимира Семиноженка, за яку проголосували і коаліція, і опозиція. Однак, на інформаційному порталі Верховної Ради немає тексту проекту постанови і підстав, через які, на думку пані Бондар, Сергій Тігіпко має піти у відставку.

Водночас, від лідерів коаліції лунають заяви про те, що ближчим часом у парламенті не планується розгляд кадрових питань. Про це, зокрема, сказав керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. А спікер парламенту Володимир Литвин вважає, що для відставки Сергія Тигіпка немає підстав.

Хоча представники Партії регіонів кажуть, що на фракції і загалом у коаліції питання відставки не обговорювалося, припущення про те, що Сергій Тігіпко може піти у відставку із власної ініціативи вже висловлюються. Сам віце-прем'єр-міністр нещодавно заявив, що подасть у відставку у випадку, якщо Податковий кодекс буде ухвалено у тому ж вигляді, що був запропонований до першого читання.

Однак, Вадим Колесніченко із Партії регіонів каже, що Тігіпко може піти із посади через те, що його політична сила - партія "Сильна Україна" - найімовірніше, братиме участь у виборах до місцевих органів влади 31 жовтня цього року. "У нас на носі виборча кампанія. Наскільки я знаю, в регіонах пожвавились його штаби", - сказав Вадим Колесніченко. Кореспонденти Бі-Бі-Сі у Києві також кажуть, що у столиці побільшало рекламних банерів із зображенням Сергія Тігіпка.

Експерти наголошують, що віце-прем'єр-міністрові доведеться визначатися, оскільки навряд чи партії влади сподобається, якщо лишаючись членом уряду Сергій Тігіпко агітуватиме на місцевих виборах за свою "Сильну Україну", а не за партію влади.

Парламент іще не схвалив в остаточній редакції закон про вибори місцевих органів влади. Однак у проекті передбачено, що виборча кампанія має розпочатися за два місяці до дня виборів, тобто, наприкінці серпня. Оглядачі кажуть, що до цього часу доля Сергія Тігіпка має визначитися остаточно.

Сергій Тігіпко за результатами першого туру президентських виборів в Україні у січні цього року посів третє місце, набравши понад 13 відсотків голосів виборців. Тоді експерти називали цей результат найбільшою несподіванкою виборів.