Преса: на кого обміняють Анну Чапмен?

Ігор Сутягін
Image caption Ігор Сутягін

Британські видання у четвер пильно стежать за розвитком подій у шпигунській сазі з одинадцятьма підозрюваними у США.

Часопис Times твердить, що Росія та США планують масштабний обмін в'язнями в межах операції в стилі Холодної війни, аби покласти край суперечці щодо шпигунської мережі, яку викрило ФБР. Як повідомили члени родини Ігоря Сутягіна, російського експерта з ядерних озброєнь, ув'язненого в Росії за підозрами у шпигунстві, він їм сказав, що у четвер його перевезуть до Великої Британії в межах домовленості між Вашингтоном та Москвою.

Image caption Брат та адвокат Ігоря Сутягіна

Як повідомляє видання, чільний представник американської адміністрації підтвердив, що переговори про обмін ведуться між сторонами. Тіmes пише, що, якщо вони досягнуть згоди, то таким буде завершення справи, яка продемонструвала наївність президента Обами в його намаганнях "перезавантажити" відносини з Росією. Пана Сутягіна, засудженого у 2004му до 15 років позбавлення волі, цього тижня перевезли з колонії на півночі Росії до Москви. У вівторок він зустрівся з мамою та братом Дмітрієм.

Газета цитує Дмітрія Сутягіна, який сказав, що брата спершу перевезуть до Відня, а звідти до Лондона. Його адвокат підтвердила, що його обміняють на людей, яких звинуватили у шпигунстві у США. Газета далі цитує брата пана Сутягіна, який переповів, що Ігор казав, що він є у списку 11 людей у російських в'язницях, яких обміняють на 10 шпигунів, заарештованих у США. Одного підозрюваного і надалі розшукують.

Жінка у червоній сукні може подати у суд

Image caption Анна Чапмен

Видання нагадує, що однією з найвідоміших з тих підозрюваниз стала Анна Чапмен - приваблива жінка, фото якої (зокрема з її сторінки у Facebook) облетіли увесь світ і яку британські видання порівнювали з жінками міфічного агента Джеймса Бонда. Британський часопис Guardian пише, що мама Анни Чапмен Іріна Кущенко скритикувала медіа засоби за висвітлення інформації про її доньку. Мати додала, що донька навіть може подати в суд на газети за втручання в її приватне життя. Іріна Кущенко, веде далі часопис, сказала, що пані Чапмен завжди була "незалежною та правдивою людиною."

Британська газета ділових кіл Financial Times пише, що американська адміністрація будь-якими засобами намагається мінімізувати дипломатичні наслідки цієї справи, підвердивши, що не має жодних намірів висилати російських дипломатів через цю шпигунську суперечку, не зважаючи на те, що ФБР повідомило, що другий та третій секретарі російської місії в ООН вступали в контакт з підозрюваними.

Who is Mr Сутягін?

І кілька слів про те, хто такий пан Сутягін.

Timas дає історичну довідку: Ігоря Сутягіна визнали винним у зраді за те, що він, працюючи в російській академії наук, передав військову інформацію бритаській компанії Alternative Futures. Він визнав, що працював з тією компанією на додаток до основної роботи. Втім він наголошував, що інформація, яку він передав була доступною для всіх, тобто не була засекреченою.