YouTube: один день у житті світу

"Життя за день" – так називається проект, який запустив найбільший відеосервіс у світовому Інтернеті – YouTube (Ютюб).

Будь-хто на земній кулі протягом доби 24 липня може зняти якийсь епізод зі свого життя. Потім із найцікавіших кадрів змонтують один глобальний документальний фільм.

Image caption 24 липня кожен бажаючий може зняти подію зi свого життя і потрапити у документальний фільм YouTube.

Участь в експерименті можуть взяти всі - головне, аби це були не постановочні кадри, а реальні події. Потім їх треба завантажити на YouTube. Організатори очікують отримати тисячі відеороликів.

"Мета нашого проекту – скласти розповідь про один день із життя на Землі, один день із життя людства і створити своєрідний фотознімок. Його можна вважати певним посланням у майбутнє: прийдешні покоління, переглянувши змонтований із цих роликів фільм зможуть дізнатися, яким був день 24 липня 2010 року", - розповіла Бі-Бі-Сі Інесcа Погоржельськая – речниця Московського представництва компанії Google (Ґуґл), до складу якої входить відеосервіс YouTube.

Найбільш захоплюючі сюжети використають, аби змонтувати у повнометражний фільм. Цим процесом керуватимуть режисери Кевін Макдональд та Рідлі Скотт, відомий фільмами “Чужий”, “Гладіатор” і “Робін Гуд”.

Прем’єра стрічки відбудеться на кінофестивалі Санденс у Сполучених Штатах; фільм також можна буде переглянути на YouTube. Україна теж долучиться до акції: тут уже знімали фільм за добу.

Ініціатор такого "добового" проекту, Антон Белецький, розповів Бі-Бі-Сі, що групі людей за 24 години вдалося виготовити навіть кілька коротких стрічок.

Антон Белецький:"Взагалі, до подібних проектів – за добу – більшість приходить отримати досвід. Приміром, якщо людина – режисер, то вона намагається бути оператором, монтажером, спеціалізуватися на чомусь відмінному від того, чим вона займається в реальному житті".

За словами Антона Белецького, фільми вийшли середньої якості, але головним було не це, а досвід, який здобули учасники в ході роботи.

У світі існує цілий рух – "за 24 години". В українській столиці журналісти та інші охочі за добу повністю зробили журнал. А в Москві за 24 години спромоглися підготувати цілу колекцію модного одягу.