Останнє поновлення: Субота, 24 липень, 2010 p., 13:09 GMT 16:09 за Києвом

Путін підтвердив, що зустрічався зі шпигунами

Російський прем'єр-міністр Владімір Путін, відповідаючи на запитання журналістів у Криму, сказав, що мав зустріч з російськими шпигунами, яких обміняли раніше цього місяця в рамках домовленості зі Сполученими Штатами.

Він додав, що не має жодних сумнівів, що їх подальше життя буде яскравим та цікавим. Пан Путін підтвердив, що під час зустрічі вони говорили про життя, а потім він навіть співам з ними пісні.

В межах домовленостей зі США, десять російських шпигунів обміняли на чотирьох західних. Обмін відбувся раніше цього місяця у Відні.

Пан Путін перебуває у Криму, де сьогодні відвідав міжнародне байк-шоу, а згодом зустрівся з президентом Януковичем.

Перед початком зустрічі у Криму між президентом Віктором Януковичем та Владіміром Путіним, російський прем'єр-міністр відзначив, що товарообіг між Україною і Росією вийшов на докризовий рівень.

Напередодні цієї зустрічі у президентській резиденції у Форосі, як і під час попередніх переговорів, обидвоє наголосили на важливості подальшого розвитку двосторонніх відносин між Україною та Росією.

Офіційно озвучені теми переговорів - “широка палітра питань, які знаходяться у спільному опрацюванні, і, зокрема, перспективи транзиту газу через Україну. Проте напередодні відома російська дисидентка Валерія Новодворська припустила, що темою зустрічі можуть стати умови передачі Криму Росії.

Тим часом раніше того дня прем'єр Путін взяв участь у міжнародному байк-шоу поблизу Севастополя і, виступаючи перед байкерами, подякував українському президенту Януковичу за “атмосферу, яку він створює у відносинах між братерськими народами Росії та України.”

Російський прем’єр, одягнений у чорну сорочку, чорні джинси, бейсболку, шкіряні рукавички та чорні окуляри, приїхав на шоу на триколісному Harley Davidson, прикрашеному російським та українським прапорами. Він також нагадав, що у неділю у самому Севастополі має відбутися спільний україно-російський парад з нагоди Дня військово-морського флоту Росії, який, за словами Владіміра Путіна, став можливим, зокрема, і завдяки останнім україно-російським домовленостям щодо подовження перебування російського флоту в Криму, укладені одразу після обрання Віктора Януковича українським президентом.

Хай живе Україна! Хай живе Росія! Хай живе байк!

Владімір Путін, прем’єр-міністр Росії

Свій виступ перед байкерами пан Путін завершив словами “Хай живе Україна! Хай живе Росія! Хай живе байк!”

У Криму нині перебуває і мер Москви, колишня персона нон-грата, Юрій Лужков. Він подякував українському президенту Віктору Януковичу за те, що тепер може безперешкодно відвідувати Україну та Крим:

Юрій Лужков

Юрій Лужков

“Я думаю, що ті часи, нерозумні, незрозумілі, вони у минулому. Ці часи були пов’язані із тим, щоб розділити наші держави у політичному плані. А у плані господарчому це була якась дикість ізоляції, що призводила до серйозних втрат у можливості спільно вирішувати соціальні проблеми і проблеми розвитку,” – заявив Юрій Лужков.

За часів президентства Віктора Ющенка пана Лужкова було оголошено персоною нон-грата через його висловлювання щодо Севастополя, у яких тодішня українська влада побачила загрозу національній безпеці.

Під час його перебування у Криму було підписано угоду про співпрацю Криму та Москви до 2013 року.

Патріарх Кирило і президент Янукович

Раніше цього тижня у Криму, де президент Віктор Янукович нині відпочиває, відбулася його зустріч із ще одним поважним російським гостем – патріархом Московським та всієї Русі Кирилом, який нагородив президента України найвищим орденом російської православної церкви – святого рівноапостольного князя Володимира.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS