У справі розмитнення газу РосУкрЕнерго є четверта санкція на арешт

Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання ще однієї особи, яку звинувачено у справі про вилучення газу приватної компанії РосУкрЕнерго на користь державної компанії Нафтогаз.

Image caption Рішення міжнародного комерційного арбітражу у Стокгольмі на користь РосУкрЕнерго стало причиною чергових запеклих баталій в українському парламенті невесні цього року

Цього разу СБУ клопотала про затримання Марії Кушнір, колишньої заступниці головного бухгалтера Нафтогазу, за підписом якої здійснювалася передача газу на баланс державної компанії. Зараз вона перебуває у розшуку. Раніше, як заявляв керівник СБУ Валерій Хорошковський, пані Кушнір було взято на роботу до Нафтогазу саме для здійснення операції з розмитнення газу РосУкрЕнерго.

Цього тижня у справі про вилучення газу, що належав компанії РосУкрЕнерго, відбулося і ще одне затримання – той же Печерський суд санкціонував арешт Тараса Шепітька, колишнього заступника начальника відділу Енергетичної регіональної митниці.

Раніше у рамках розслідування тієї ж кримінальної справи про збитки, завдані державі через, начебто, незаконне вилучення газу у компанії РосУкрЕнерго, було затримано екс-застпника керівника Нафтогазу Ігоря Діденка та екс-голову Державної митної служби Анатолія Макаренка. Обидва вони намагалися оскаржити у суді рішення про їх затримання до початку судового розгляду справи, проте суд вирішив залишити їх під вартою.

Цю кримінальну справу було порушено після того, як у квітні міжнародний комерційний арбітраж у Стокгольмі виніс рішення на користь РосУкрЕнерго, яка оскаржувала дії українського уряду щодо вилучення із українських підземних сховищ газу, який належав компанії. Водночас Юлія Тимошенко, яка на той час очолювала уряд, заявила, що вилучення відбулося цілком законно, як одна із умов нових газових контрактів із Росією, укладених на початку 2009 року. За її словами, після того, як в україно-російських газових домовленостях було ліквідовано посередника, яким була компанія РосУкрЕнерго, відбулася переуступка боргу, який ця компанія мала перед російським Газпромом на користь українського Нафтогазу.

Пані Тимошенко також наголошувала, що всі відповідні розпорядження щодо вилучення газу РосУкрЕнерго були санкціоновані нею особисто, а тому претензії нової влади до виконавців санкціонованих нею рішень лідер опозиції вважає політичними переслідуваннями. Після першого конфлікту між СБУ, де Валерій Хорошковський тоді обіймав посаду заступника голови служби, та Нафтогазом у березні 2009 року, тодішній прем’єр Юлія Тимошенко нагородила нинішніх фігурантів карної справи почесними грамотами Кабінету міністрів.

Image caption Ігор Діденко

На початку цього тижня Ігор Діденко, який нині перебуває під вартою у Лук’янівськмоу слідчому ізоляторі, заявляв, що побоюється за своє життя і допускає можливість свого замовного вбивства. Проте, згідно із повідомленням прес-центру СБУ, після зустрічі із головою СБУ Валерієм Хорошковським у п’ятницю, колишній заступник голови Нафтогазу зняв свої претензії на умови утримання у слідчому ізоляторі.