Місцеві вибори за новим законом

Закон про місцеві вибори набув чинності по тому, як його 31 липня опублікувала парламентська газета "Голос України".

Image caption Правляча коаліція у парламенті ухвалила закон не взявши до уваги жодного зауваження опозиції

Згідно з тим документом, вибори депутатів Верховної Ради Криму, місцевих, селищних та сільських рад, а також міських голів провадяться за змішаною мажоритарно-пропорційною системою - 50% депутатів обиратиметься за списками політичних партій.

Ще 50% - за мажоритарною системою відносної більшості. Закон забороняє брати участь у місцевих виборах блокам політичних партій. Що стосується партій, то у виборах можуть брати участь місцеві організації політичних партій, зареєстровані не пізніше, ніж за 365 днів до дня виборів. Крім того, в законі скасована норма про можливість самовисування кандидатів у мери.

Закон "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", внесений головою фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим, Верховна Рада ухвалила 10 липня. Правляча коаліція не врахувала жодної думки опозиції.

27 липня його підписав Президент Віктор Янукович.

Опозиція каже, що той закон має на меті максимально обмежити участь у виборах конкурентів правлячої партії. Оглядачі ж зауважують, що нові виборчі правила обмежують права тих громадян, які не хочуть бути членами партій, але претендують на входження в місцеві органи влади.

Комітет виборців України наголошує, що та норма суперечить Конституції, за якою кожному громадянину гарантується право бути обраним. Це, на думку експертів, суперечить і міжнародним угодам, які підписувала Україна.

Новини на цю ж тему