Янукович закликав Раду до співпраці

Image caption Янукович привітав депутатів ВР

Президент Віктор Янукович звернувся до депутатів парламенту на відкритті нової сесії ВР і закликав всі гілки влади об’єднати зусилля, спрямовані на підвищення рівня життя людей.

Про це він сказав під час відкриття сьомої сесії парламенту.

"Ми зобов`язані крок за кроком піднімати рівень життя людей, і ми будемо це робити", - наголосив Президент.

Звертаючись до народних депутатів, він підкреслив: "Для мене немає значення - чи опозиція, чи коаліція, бо депутати всі рівні. І я з повагою ставлюсь до вас усіх, і хотів би, щоб ми з вами спільно будували майбутнє нашої країни".

Image caption Опозиція висловила свій протест

Голова Верховної Ради Володимир Литвин схвально оцінив присутність на відкритті чергової сесії парламенту Президента та прем’єр-міністра України і членів уряду.

Володимир Литвин наголосив, що за останні п’ять років це відбулося чи не вперше: "Це є свідченням того, що є розуміння, що влада єдина. Є різні повноваження, але ми маємо працювати і нести спільну відповідальність".

Працівники МВС для проїзду президента Віктора Януковича до Верховної Ради розсунули залізну огорожу, якою вони перекрили проїзд через масові демонстрації протесту.

Протистояння під стінами парламенту

Image caption Влада застосовує нову тактику проти опозиції: першими на заявлене місце протестів приходять прихильники уряду, а потім міліція блокує опозицію, щоб не допустити сутичок. Фото з архіву

Початок роботи нової сесії Верховної Ради України затьмарений протистоянням як під стінами парламенту, так і в сесійній залі.

Суперечка між БЮТ і ПРУ

Image caption Нова сесія розпочалася у протистоянні. Фото УНІАН.

У Верховній Раді України сталася невелика сутичка між депутатами з фракцій БЮТ та Партії регіонів.

Під час перерви “бютівці” намагалися пройти до президії та заблокувати її. У свою чергу, “регіонали” намагалися їм завадити, внаслідок почалась невелика бійка безпосередньо в президії парламенту.

Як повідомляють агенції новин, серед учасників сутички були народні депутати від БЮТ Олег Ляшко, Андрій Кожемякін, Роман Забзалюк та “регіонал” Дмитро Шенцев, а також інші представники Партії регіонів.

На погоджувальній раді у парламенті у понеділок лідер фракції БЮТ Іван Кириленко заявив про імовірність блокування трибуни, якщо до порядку денного не буде внесено опозиційних законопроектів про пенсійну реформу та тарифи на газ для населення.

Фракція БЮТ наполягає на запровадженні законодавчої норми про заборону підвищення пенсійного віку для жінок.

Опозиція пропонує також встановити податкові канікули для малого бізнесу.

Окрім того, БЮТ вимагає розглянути проект постанови, який передбачає заборону урядові використовувати бюджетні кошти для погашення боргів НАК "Нафтогаз України" перед компанією "РосУкрЕнерго" згідно з рішенням Стокгольмського арбітражного суду.

Наразі ці законопроекти передбачені у порядку денному на середу.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала всіх "небайдужих громадян" прийти у вівторок, до будівлі Верховної Ради і "дати бій" владі.

Новини на цю ж тему