"Метінвест" збільшив виробництво сталі

Найбільша сталеливарна компанія України "Метінвест" повідомила про збільшення виробництва майже на двадцять відсотків у 2010 році порівняно із аналогічним періодом попереднього року.

Збільшення сягнуло майже семи мільйонів тон і, як сподівається міністр промисловості України Дмитро Колесников, Україна виробить цього року до 33 мільйонів тонн сталі.

Прибутки від експорту сталеливарної промисловості України складають значну статтю доходів українського бюджету. Зростання цієї галузі також забезпечує значною мірою економічне зростання української економіки загалом.

Україна утримує 8-е місце у світі серед виробників та експортерів сталі та прокату. У передкризовому 2007 році в Україні було вироблено майже 43 мільйони тонн сталі, тоді як у 2009 - лише 30 мільйонів тонн.

У прогнозі Європейського банку реконструкції та розвитку відзначається, що саме сталеливарна промисловість забезпечуватиме зростання української економіки цього і наступного року.

Проте у середньостроковій перспективі потенціал цієї галузі промисловості зменшуватиметься.

Відтак, банк рекомендує диверсифікувати українську економіку і позбавити її узалежнення від експорту сталеливарної продукції, яка страждає від різких перепадів світових цін та попиту.

Під час останньої економічної кризи українські експортери сталі скористалися із послаблення курсу національної валюти до долара, що здешевило виробництво сталі та збільшило експортні доходи.

Гривня почала знову знецінюватися з початку вересня, що пов’язують зі сплатами "Нафтогазом України" валютних боргів "Газпрому".

Компанія "Метінвест" належить до холдингу Систем Кепітал Менеджмент Рината Ахметова - найбагатшого українського бізнесмена і спонсора Партії регіонів.