Сутичка "Свободи" і "Беркуту" у Франківську

Представники партії "Свобода" намагалися прорватися до приміщення Івано-Франківської обласної адміністрації, де також знаходиться обласна виборча комісія. Бійці спецпідрозділу "Беркут" не пропускали їх.

Image caption Заяви про спотворення результатів виборів непоодинокі в Україні.

Після штовханини свободівці заявляють про побиття. Міліція це спростовує.

Сутичка в адміністрації

Близько двохсот учасників акції протесту разом з головою ВО "Свобода" Олегом Тягнибоком намагалися потрапити до приміщення Івано-Франківської адміністрації. Як вони стверджують, вони хотіли поспілкуватися із головою ОДА Михайлом Вишиванюком та розповісти про факти порушень під час виборів до Івано-Франківської обласної ради. Міліція їх туди не пропускала.

Як розповідає кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі на Івано-Франківщині Слава Угринюк, представники "Свободи" самі спричинили штовханину, коли стовпилися у невеликому приміщенні на вході до адміністрації.

Водночас, "Свобода" заявляє, що міліція діяла "брутально" і побила кількох представників цієї політичної сили, завдавши їм "значних тілесних ушкоджень".

Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок сказав:

"Працівники підрозділу "Беркут" намагалися не допустити нас, громадян України, до обласної виборчої комісії. Декілька беркутівців накинулися на мене, заледве не розірвавши мій одяг. І коли кілька наших прихильників кинулися мене захищати від цього свавілля, їх вмить кинули на землю, де працівники силових структур почали їх брутально бити ногами."

Міліція: "режимний об'єкт"

Центр зв'язкiв з громадськістю УМВС України в Iвано-Франкiвськiй областi повідомив, що міліція діяла в рамках повноважень. А дії свободівців скоріше нагадували "штурм". Прес-служба також наголошує, що приміщення обласної адміністрації - це "режимний об'єкт".

УМВС також спростовує заяви ВО "Свобода" про те, що побиття активістів: "Якщо вважати постраждалими двох осіб, які першими з-поміж інших кинулися на штурм приміщення і наштовхнулися на працівників "Беркута", то це ніяк не співвідноситься з надуманою версією ВО "Свобода"."

І міліція і партія "Свобода" наполягають на тому, що на відео, яке під час сутички знімали журналісти, видно, хто винен в інциденті.

Вибори на Прикарпатті

Пікет ВО "Свобода" проводила через протест проти підрахунку результатів місцевих виборів в Івано-Франківській області. Свободівці стверджують, що результат їхньої політичної сили, зокрема, на виборах до обласної ради мав би бути на вісім відсотків більшим. Партія посилається на результати власного екзит-полу.

За підрахунками окружної виборчої комісії, список ВО "Свобода" набрав 16% голосів виборців.

Новини на цю ж тему