Рада продовжила життя. Опозиція допомогла

Депутати голосують за вибори 2012
Image caption Депутати голосують за вибори 2012 - хто за одного, хто за двох

Більш як півсотні депутатів від опозиції підтримали законопроект про внесення змін до Конституції щодо проведення виборів.

Серед опозиціонерів – 10 представників від БЮТ і 41 від НУ-НС. Серед останніх – кілька представників Народної самооборони, які ще раніше активно підтримували Юлію Тимошенко.

Попередні зміни до Конституції передбачають проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року, проти чого активно виступає більшість БЮТ.

Читати: КС: вибори до парламенту - у жовтні 2012

Лідер блоку Юлія Тимошенко заявила, що депутати, які голосували за 2012 рік, будуть нести персональну відповідальність. Заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв сказав Бі-Бі-Сі, що наступного тижня буде розглянуте питання про їх перебування у фракції.

Юлія Тимошенко вважає, що нинішнє скликання Верховної Ради має якомога швидше припинити своє повноваження, кажучи, що голосування у парламенті підтвердило корумпованість депутатів.

"Мені не дивно, що депутати, які точно знають, що народ їх вдруге не переобере, сьогодні так хапаються за збереження своїх посад. Чим скоріше це скликання Верховної Ради припинить своє існування, тим краще для країни", каже пані Тимошенко.

Вона переконана, що коли Конституційний суд відновив дію Конституцію 1996 року, то депутати мали б виконувати всі положення цього рішення: "Вибори мали б відбутися 27 березня 2011 року".

Як сказав Бі-Бі-Сі заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв, попри голосування у п’ятницю, поки Конституція не змінена, потрібно виконувати норми діючої.

Разом з тим голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив задоволення, що зміни до Конституції попередньо схвалила конституційна більшість парламенту – 305 депутатів.

Водночас чимало експертів нагадує, що попри результати нинішнього голосування, серед частини регіоналів і в аналітичних колах дотримуються думки, що Партії регіонів вигідніше проводити вибори до Верховної Ради навесні 2011 року, коли ще може зберегтися її популярність. Такого може не бути 2012 року.

Іншою проблемою, на думку експертів, є те, чи зможе провладна коаліція до весни 2011 назбирати 300 голосів, аби остаточно затвердити зміни до Конституції.

Новини на цю ж тему