Офіцери бояться пенсійної реформи

військові навчання
Image caption Для представників суто військових спеціальностей пенсійна реформа - привід для життєвих розчарувань

Плани уряду щодо проведення пенсійної реформи спричинили масове написання офіцерами українського війська рапортів про звільнення. Однак за попередньою інформацією, в міністерстві оборони зараз не дають хід цим рапортам.

Міністр оборони України Михайло Єжель спростовував велику кількість звільнень, заявивши, що "цього року звільнилось лише на 100 офіцерів більше, ніж це пропонувалось розрахунками". При цьому Михайло Єжель не уточнив, скільки рапортів на звільнення відхилено військовим керівництвом.

Директор департаменту кадрової політики міністерства оборони Михайло Трифонов раніше підтвердив, що "після поширення у березні цього року чуток про можливість такої реформи наступного ж місяця кількість військовослужбовців, які написали такі рапорти, виросла у п’ять разів порівняно з попередніми місяцями".

Один із офіцерів, який приїхав до Києва, щоб прискорити процедуру звільнення, сказав Бі-Бі-Сі, що, фактично, зараз представники кадрових структур згадують про негласну вказівку не розглядати рапорти.

Мотивацією для швидкого звільнення офіцери називають загрозу отримувати пенсію тільки після того, як вони досягнуть певного пенсійного віку. Для представників суто військових спеціальностей це означає необхідність шукати роботу в середовищі, де вони втратили стартові можливості, коли пішли на військову службу.

Оглядачі вказують на те, що у порівняно вигіднішому становищі опинились ті, хто мають більш адаптовані для цивільного життя спеціальності, як наприклад, військовий юрист чи медик.

Наміри уряду змінити умови виходу на пенсію військовослужбовців вже спричиняли декілька хвиль звільнень, починаючи з 2008 року. Зокрема так було після того, як до силових відомств було надіслано розпорядження щодо підготовки пропозицій про подовження віку знаходження на військовій службі.

Прихильником підвищення "вікового цензу" тоді публічно виступив командувач внутрішніх військ генерал Олександр Кіхтенко, який заявив, що є сенс збільшити час перебування на службі. Зокрема, для генералів - до 60-65 років. Як повідомили агенції, два місяці тому 54-річний генерал звільнився зі служби за власним бажанням.

Новини на цю ж тему