Янукович визначив у Латвії національний інтерес

Image caption Янукович: "Україна зацікавлена завжди бути надійним мостом між великими, потужними економічно розвинутими центрами у світі, як Європа, Росія, Сполучені Штати Америки".

Президент України Віктор Янукович наголошує, що національний інтерес України полягає у забезпеченні надійної комунікації між світовими економічними центрами.

На спільній зустрічі із Президентом Латвії Валдісом Затлерсом у Ризі, президент України підкреслив, що світова економічна криза, потребує об’єднання міжнародних зусиль з метою подолання її наслідків.

Віктор Янукович відзначив велику роль, зокрема, Росії, яка, за його словами, була, є і буде вагомим гравцем на світовій арені як держава, що має величезний економічний потенціал:

"Україна, будучи великим торговельним партнером Росії, зацікавлена у тому, щоб відносини української сторони і Європейського Союзу були збалансованими. До того ж, Україна має велику відповідальність як транзитна держава. І ми зацікавлені у тому, щоб об’єднувати у різних питаннях, наприклад, щодо транспортування газу, зусилля постачальника газу – Росії, а також Європи як великого споживача. І забезпечити стабільність цих відносин, здійснюючи функцію транзитної держави".

Він заявив, що Україна зацікавлена бути надійним мостом між Європою, Росією і США:

"Роль України – об’єднувати зусилля цих глобальних економічних центрів і, звичайно, знайти свій національний інтерес. Тому ми відносини з нашими партнерами будуємо відповідно із нашими інтересами. В основу нашої політики буде покладений прагматизм".

Напередодні, президент Янукович заявив дипломатичним представникам у Києві, що бачить майбутнє України у Євросоюзі. Минулого тижня у Москві, Віктор Янукович заявив, що розширюватиме співпрацю з країнами СНД. Політика зовнішньої "багатовекторності" була офіційною доктриною за часів президента Кучми і гостро критикувалася за часів президента Ющенка.

Новини на цю ж тему