Тимошенко: ми солідарні, ми разом

Розгляд скарги екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка щодо його арешту Апеляційний суд Києва переніс на середу, 5 січня.

Таке рішення сьогодні ухвалив головуючий у судовому процесі суддя Апеляційного суду Олександр Бець, задовольнивши таким чином клопотання адвоката пана Луценка, який наголошував, що розглядати апеляційну скаргу за відсутності його підзахисного неможливо.

Юрій Луценко наголошує, що хоче особисто бути присутнім на судовому засіданні, щоб аргументувати суду свою скаргу.

Таким чином, суддя задовольнив клопотання адвокатів Луценка та оголосив перерву до середи з тим, щоб Луценко був доставлений до зали суду.

Близько тисячі активістів політичної партії “Народна самооборона” зібрались сьогодні вранці біля будівлі Апеляційного суду м. Києва, який об 11.00 має розпочати розгляд скарги адвоката екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка на рішення Печерського райсуду столиці, який змінив йому міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на арешт.

Як передає кореспондент, учасники акції тримають прапори “Народної самооборони”, державні прапори України, а також плакати з написами: "Свободу Луценку!", "Руки геть від Луценка!".

Тимошенко: ми солідарні, ми разом

Image caption 30 грудня Юлія Тимошенко давала свідчення в Генпрокуратурі 11 годин

Колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко прибула у суд щоб висловити підтримку своєму колишньому міністрові внутрішніх справ.

В інтерв’ю журналістам біля входу до будівлі суду Юлія Тимошенко сказала: "Я прийшла підтримати Юру Луценка… Сказати Юрі, що ми солідарні, що ми разом". Читати про заяви Луценка й Тимошенко в понеділок

Чільна лідерка опозиції знову заявила, що судова гілка влади в Україні є залежною від виконавчої: "Сьогодні у владі є єдина людина, яка контролює всі ці процеси, якій підконтрольні всі суди в країні. Це вона відповідає за те, що робиться в країні. Ви знаєте, хто це - це Віктор Янукович".

При цьому Юлія Тимошенко наголосила, що рік правління нинішньої влади уже “все показав, що вони наробили і що треба реально робити”. За словами Юлії Тимошенко, відсторонити цю владу можна або шляхом парламентських виборів, або через Майдан:

"Якщо у наших людей є сили, любов до свободи, до України, треба вийти на Майдан і стояти там, доки ця влада не піде… Інший варіант - парламентські вибори, якщо дійсно перед ними ретельно попрацювати… Це питання сьогодні виживання людей".

Екс-прем`єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко також запевнила, що ніщо не примусить її виїхати з України:

"Віктор Федорович (Янукович) навіть у якості новорічного подарунка не дочекається, щоб я кудись виїхала".

Тим часом офіційний сайт Юлії Тимошенко повідомляє про те, що вона отримала новий виклик на допит. Її звинувачують у нецільовому використанні коштів під час перебування на чолі уряду.