Янукович поскаржився на корупціонерів

Віктор Янукович відкидає критику Заходу Копирайт изображения AP
Image caption Віктор Янукович відкидає критику Заходу

Віктор Янукович заявив, що закиди про порушення демократичних стандартів в Україні є намаганням "корупціонерів та бюрократів" захистити себе від переслідування.

Про це сказав український президент, виступаючи на польсько-українському економічному форумі у Варшаві.

За словами пана Януковича, за останні 20 років незалежності України через брак економічних реформ в державі "закладено фундамент глобальної корупції", який намагається розбити нова влада:

"Коли наноситься такий міцний, нищівний удар по бюрократичній системі, вона реагує безумовно з такою ж силою. Тому ми сьогодні бачимо, як бюрократія, корупція прикривається в Україні демократичними гаслами".

Він звинуватив авторів подібних заяв у поширенні неправдивої інформації.

"Брешуть без совісті, перекручують факти, за накрадені гроші винаймають наймитів у Європі, США та в середині країни... та дезорієнтують весь світ та українське суспільство", - зазначив президент.

Віктор Янукович зауважив, що започатковані новою владою реформи насправді не сприяють популярності президента та уряду, висловивши переконання, що українці, яких він назвав мудрим народом, зрозуміють необхідність змін:

"Країну треба міняти, її треба змінювати, треба змінювати її обличчя..., нам треба міняти підходи, як кажуть, на 180 градусів, і ми це зробимо".

Раніше про проблеми з демократією та вибірковість правосуддя заявляли президент Європарламенту Єжи Бузек та єврокомісар Штефан Фюле.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що є "серйозні питання" до кримінальної справи щодо Юлії Тимошенко.

Водночас в ексклюзивному інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі Віктор Янукович на запитання про те, як він реагує на зауваження європейських партнерів щодо порушення свободи слова в Україні, він відповів, що реагує спокійно:

"Безумовно, ми реагуємо абсолютно спокійно на ці виклики, які є. Але ми кажемо правду - тобто, якщо є факти порушень прав людини, і перебільшення повноважень з боку владних структур, то ми повинні визнавати це і викорінювати. Ні в якому разі ми не повинні допускати, щоб порушували права людини. Але коли іде така боротьба з корупцією, наведення порядку в країні, безумовно, є великий спротив бюрократії, яка залучає для цього всі можливості і заходи, в тому числі платять гроші за друкування різної інформації, в різних газетах по всьому світу. Ми це бачимо, але я скажу так: суспільство, громадяни України, прості люди з розумінням ставляться до того, що відбувається в державі, і це дуже важливо".