Крим відкрився Європейському Союзу

Polish embassy in Sevastopol Копирайт изображения other
Image caption Генеральне консульство Республіки Польща у Севастополі

Відкрите у Севастополі Генеральне консульство Республіки Польща виконуватиме функції єдиного представництва Європейського Союзу в Криму.

Під час церемонії офіційного відкриття дипломатичної установи заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Хенрік Литвин заявив про важливу роль установи як для України, так і для ЄС:

"Генконсульство Польщі у Севастополі буде одночасно єдиним представництвом Європейського Союзу в Криму. Певні завдання у цьому контексті ми підготували і для пана Генконсула, і для всього консульства".

Ми сподіваємося, що особливо у другій половині 2011 року, коли Польща головуватиме у Раді ЄС, наше консульство буде в Криму джерелом та центром інформації про ЄС", - наголосив заступник міністра закордонних справ Республіки Польща.

Дипломат також повідомив, що мережа польських представництв в Україні є найбільшою серед країн–партнерів України. З урахуванням севастопольського, відтепер ця мережа налічує 7 дипломатичних установ: у Львові, Одесі, Вінниці, Києві, Харкові та Луцьку.

"Чому зараз Севастополь? Крим – важливе місце: тут великий потенціал як для економічного співробітництва, так і для туристичного бізнесу. Також ми підтримуватимемо контакти з досить великими тутешніми польськими громадами", - зазначив пан Хенрік Литвин.

Копирайт изображения other
Image caption Хенрік Литвин, заступник міністра закордонних справ Польщі

У свою чергу директор департаменту МЗС України Василь Бондар відзначив, що польські консульства в Україні видають найбільшу кількість шенгенських віз. При цьому кількість відмов у візах у польських дипломатичних установах, за даними дипломата, є найменшою у порівнянні з іншими країнами.

Раніше Генеральний консул Республіки Польща у Севастополі пан Веслав Мазур повідомив Бі-Бі-Сі, що чекати на польські шенгенські візи кримчани будуть не більше трьох діб.