Вишиті рушники замість червоних прапорів

У Луцьку місцеві жителі склали вишиваний рушник завдовжки близько кілометра з нагоди Дня Матері. Люди створили "живий ланцюг", тримаючи в руках рушники, вишиті у їхніх родинах.

Image caption Замість прапорів лучани взялися за рушники, створивши кілометровий живий ланцюг

Деякі вишивальниці принесли більше десятка рушників. Загалом на Театральному майдані міста з вишиттям зібралось понад 300 людей.

Молодь тримала рушники, вишиті бабусями і мамами. Дівчата розповіли, що їм самим вишивати ніколи, бо мусять учитись, за голку беруться хіба ровесниці-щасливиці, які незабаром виходять заміж.

Не оминули майдану і літні жінки, яким пенсійний вік дає можливості зайнятись тим, що серце любить: 74-літня вишивальниця каже, що вишивати рушники - не така вже й складна справа, головне - побачити у ній сенс.

А 73-літній дідусь Іван розповів, що рушник, який тримає, допомагав вишивати дружині: мовляв, любить прекрасне, яке таїться на полотні, а ще у нього хворе серце, а тонка робота для пальців рук - це все одно, що ліки.

Image caption Рушники на Волині вишивають не лише жінки, але й чоловіки

Серед учасників акції за назвою "Вишиті обереги єднання" були і семінаристи місцевих духовних семінарій: їхні рушники покривали образи, нагадуючи, що і церква шанує вишивання.

Загалом організатори дійства - представники фірми "Ідея" і місцевої влади - постійно нагадували людям, що з рушниками вони зібрались недаремно, адже образ вишитого рушника нерозривно повязаний з образом Матері.