Зернові квоти: "ЄС виграв, Україна програла"

Українське видання Дєло пише, що квоти на експорт зерна, які діяли в Україні та Росії, допомогли європейським аграріям. Експорт агропродукції з ЄС у 2010 році виріс на 21% - до 91 млрд євро.

Image caption Від квот на зерно Україна програла

ЄС, за даними Єврокомісії, виграв від обмежень експорту зерна в Україні та Росії.

Таким чином ЄС вперше за чотири роки став нетто-експортером аграрної продукції. 75% приросту пов'язано зі збільшенням обсягів експорту в натуральному вираженні, 25% - з ростом цін.

Як зазначає Дєло, ЄС став після США другим найбільшим у світі експортером агарарної продукції. 60% експорту припадає на готову продукцію, з яких 5% - на експорт вина, постачання якого виросло найбільше.

Збільшення експорту аграрної продукції обумовлене ростом попиту у таких країнах, як Росія та Китай, а також зростанням цін на сільськогосподарську сировину.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Посуха в регіоні змусила запровадити квоти

Найбільший приріст експорту з ЄС у грошовому еквіваленті було зафіксовано в Росію - експорт у цьому напрямку збільшився майже на третину, до 2,2 млрд. євро.

Росія таким чином стала другим найбільшим ринком збуту аграрної продукції після США.

Дєло пише, що саме сильна посуха у Чорноморському регіоні, зокрема в Україні та Росії, змусила ці країни запровадити квоти на експорт зерна, а це у свою чергу дозволило збільшити експорт пшениці з ЄС.

ЄС лишається найбільшим у світі імпортером аграрної продукції. Річний обсяг імпорту у 2010 році сягнув 83 млрд євро, підсумовує газета Дєло.

Новини на цю ж тему