Командира за Януковича не зняли, йде сам?

плакат Януоковича на полігоні Копирайт изображения unian
Image caption Плакат Януковича на полігоні

Командира військової частини не знімали з посади за портрет президента Віктора Януковича, який з’явився поверх зображення з попереднім президентом Віктором Ющенком на інформаційному плакаті.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Про це в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав речник міністерства оборони Костянтин Саділов.

Він також повідомив, що фото плакату зробили під час прес-туру журналістів на цей полігон, влаштованого до дня журналіста.

Журналісти обурені появою фото

Учасники прес-туру написали колективного листа, в якому обурюються з приводу того, що заступник редактора газети "Подільський кур’єр" Віталій Тараненко опублікував це фото.

"Журналістська спільнота Хмельниччини, Вінничини та Рівненщини, і не лише учасники екстрим-прес-туру, категорично засуджуємо ганебний вчинок заступника редактора газети «Подільський кур’єр» Віталія Тараненка, який в порушення норм корпоративної етики журналіста, керуючись насамперед егоїстичним прагненням здобути дешеву популярність, ігноруючи елементарні правила людської поваги та вдячності за подароване воїнами-розвідниками полку спецпризначення чудове свято, і розмістив в мережі Інтернет фотографії з полігону частини, де серед плакатів з наглядною агітацією було зображення Президента України з певними недоліками поліграфічного характеру",- зазначено у листі, наданому Бі-Бі-Сі.

Автори колективного листа також нарікають, що через публікацію фото у пресі звільнили командира частини, полковника Василя Денисюка.

Копирайт изображения unian
Image caption Журналісти під час "екстрим-прес-туру"

Журналісти також занепокоєні, що "негативні наслідки цієї публікації" можуть позначитися "на співпраці з регіональним медіа-центром Міноборони України в контексті отримання дозволів для подальшої нашої журналістської діяльності у військових частинах Хмельниччини".

Журналіст Віталій Тараненко в інтерв’ю сайту Бі-Бі-Сі "Мій світ" (www.bbc.ua) сказав, що "йому не зрозуміла позиція його колег", а також "що йому не зрозуміла позиція Міноборони, яке прийняло рішення по полковнику Денисюку".

Журналіст з Хмельницька також висловив сумніви, чи взагалі потрібні на полігонах такі плакати.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

"Що вони взагалі несуть ці плакати, яке навантаження? Це що, відволікаючий маневр?"-, сказав Віталій Тараненко.

Полковника не звільняли, він сам пішов

Полковник Василь Денисюк заявив сайту Бі-Бі-Сі "Мій світ", що не знає, чи подавалися документи на його звільнення.

Сам випадок він оцінює як те, що "розкрутити можна все, що завгодно".

Командир військової частини також сказав, що вже вирішив звільнятися сам. Але при цьому каже, що не через цей випадок.

Чому плакат оновили, приклеївши на старе фото Ющенка голову Януковича, командир пояснює браком коштів.

"На бойову підготовку як завжди не було грошей", - сказав він.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Полковник також каже, що не пам'ятає, коли на полігоні з'явився плакат із Віктором Ющенком, "чи у 2005 чи 2006 році".

Традиція оформляти військові частини пропагандистськими плакатами успадкована з радянських часів і вважається складовою так званої виховної роботи з особовим складом.

На день журналіста в Україні багато відомств організовують спеціальні події для репортерів, вручають їм грамоти за співпрацю, а також пригощають за столом, висловлюючи таким чином подяку за "висвітлення діяльності".