Україна продає літаки Росії

Київський авіаційний завод Антонова і російська лізингова компанія Иллюшин Финанс Ко підписали контракт на поставку 10-ти літаків Ан-158. Вартість контракту, який був укладений під час міжнародного авіакосмічного салону у французькому Ле Бурже, приблизно 300 мільйонів доларів.

Копирайт изображения AP
Image caption Авіасалон в Ле Бурже

Як повідомили Бі-Бі-Сі у прес-службі київського заводу Антонова, літаки будуть побудовані у період з 2012 до 2014 року. За інформацією деяких ЗМІ, авіалайнери поставлятимуться до країн Латинської Америки, з якими у Иллюшин Финанс Ко вже існують домовленості.

Регіональний літак Ан-158 призначений для перевезення до 100 пасажирів на відстань до 4000 кілометрів. Літак може здійснювати полети при температурі від мінус 55 до плюс 45 градусів і сідати на аеродромах, розташованих вище ніж три кілометри над рівнем моря.

Як сказав Бі-Бі-Сі керівник відділу маркетингу заводу Антонова Андрій Савченко, ці літаки пристосовані для експлуатації у поганих погодних умовах. В тому числі із обледенілими і засніженими смугами.

"Якщо вам потрібен літак, який міг би експлуатуватися у не найкращих погодних умовах, коли для пасажирів потрібно більше приміщень для перевезення вантажів, коли потрібно пристосуватися до різних умов експлуатації шасі на обледенілих смугах – то цей літак відповідає вашим потребам", - сказав представник заводу Антонова.

У лютому нинішнього року Ан-158 виконав 16 рейсів в Ірані, показавши, що може базуватися на аеродромах, розташованих на висоті 2200 метрів над рівнем моря.

У прес-службі заводу сказали Бі-Бі-Сі, що нині сформований портфель твердих замовлень і опціонів на 150 літаків Ан-148/158 для російських і зарубіжних авіакомпаній.

Основними ринками українських АНів є Росія, інші країни СНД, Латинська Америка і Близький Схід.