Суд над Юлією Тимошенко розпочався

У Печерському суді міста Києва розпочалося попереднє слухання кримінальної справи, порушеної проти екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. В залі суду лунали вигуки "Ганьба" та критичні репліки.

Image caption Юлія Тимошенко перед початком судового засідання

Юлія Тимошенко вступила в суперечку з суддею, різко відповідаючи на типові формальні запитання про місце проживання, освіту, пільги. Зокрема, на запитання, чи має Юлія Тимошенко державні нагороди, та відповіла "ваша влада перетворила державні нагороди на брязкальця, в мене їх немає".

Потім суд почав процедуру встановлення особи захисника , яким виступає політичний соратник Юлії Тимошенко депутат Сергій Власенко.

Він заявив про неможливість ознайомитись з матеріалами справи через її великий обсяг, а також звинуватив суддю Родіона Кірєєва в упередженості, зумовленій, як висловився адвокат, "конфліктом інтересів".

За твердженням прес-служби "Батьківщини", звечора підрозділи Міністерства внутрішніх справ розпочали блокування приміщення та території, прилеглої до Печерського районного суду Києва.

Поблизу суду зібралося чимало прихильників колишнього прем’єр -міністра.

Верховна Рада України 16 червня затвердила попередній звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром" 2009 р., у якому навела докази того, що екс -прем'єр-міністр Юлія Тимошенко саме з особистої зацікавленості погодилася з ціною в 450 дол. за 1 тис. куб. м. російського газу. Кримінальну справу щодо газових домовленостей проти Тимошенко Генпрокуратура передала до Печерського районного суду Києва 17 червня.