Журналістів таки впустили в Межигір’я

Журналістів пропустили через КПП у Межигір'ї Копирайт изображения UNIAN
Image caption Трьох журналісітів пропустили через КПП у Межигір'ї

Віктор Янукович дав інтерв’ю деяким журналістам у своїй резиденції Межигір’я. Там відбувся передзапис інтерв’ю з нагоди 15-тої річниці Конституції України та 20-річчя Незалежності України.

Однак зустріч з окремими представниками ЗМІ саме в Межигір’ї викликала більший інтерес українських інтернет-видань, ніж зміст офіційних послань президента Віктора Януковича до визначних дат.

За словами журналіста Андрія Куликова, який був на цій зустрічі, інтерв’ю тривало близько двох годин. При цьому були поставлені запитання щодо проблем свободи слова в Україні, а також щодо бажання представників руху «Стоп цензурі» зустрітися з президентом.

Рік тому Віктор Янукович пообіцяв показати представникам преси свою резиденцію. Однак цього не сталось, попри появу критичних матеріалів про активну забудову території, дотичної до резиденції президента.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Через рік після невиконаної обіцянки журналісти приїжджали в Межигір'я, щоб висловити свій протест.

У п’ятницю на зустріч з Президентом Віктором Януковичем було запрошено кількох відомих тележурналістів, а також головних редакторів газет "Сегодня" та сайту "Обозреватель".

Як повідомлено, від телеканалу "Інтер" було запрошено ведучого програми "Велика політика із Євгенієм Кисельовим" Євгенія Кисельова, від Першого національного телеканалу був ведучий програми "Шустер LIVE" Савік Шустер, від телеканалу 1+1 ведучий програми "Tkachenko.ua" Олександр Ткаченко, а від телеканалу ICTV ведучий програми "Свобода слова" Андрій Куликов.

На жодному із цих телеканалів не було показано телематеріалів про спробу журналістів провести протест поблизу резиденції Януковича 6 червня.

Image caption Нездійснена поїздка до Межигір'я впродовж року сприймалась як провалений тест на відкритість української влади

Відомий журналіст Мустафа Найєм, який під час прямого ефіру на телебаченні минулого року публічно нагадував Віктору Януковичу про виголошену можливість журналістам побувати в президентській резиденції, до числа запрошених для розмови не потрапив.

В інтерв'ю сайту Бі-Бі-Сі Мій світ Мустафа Найєм сказав, що тоді "це прохання витікало з того, що ми робили розслідування. І, базуючись на тих розслідуваннях, наші підозри, що ця територія – більша, ніж вказано в декларації, рівень розкоші – більший вказаного в декларації. Це було прохання не від Мустафи Найєма, а від руху "Стоп цензурі". По-друге, я думав, що це суспільно важлива інформація".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

За словами пана Наєма, першими там мали би побувати журналісти "Української правди", які проводили розслідування .

Прес-секретар президента Дарка Чепак заявила, як її цитують інтернет–видання, що президент має право вирішувати, з ким він хоче говорити, а з ким – ні. За словами Дарки Чепак, зустрічі стануть традиційними.

Інший учасник громадського руху "Стоп цензурі" Андрій Куликов розповів в інтерв’ю сайту Бі-Бі-Сі Мій світ, що цього разу версія телеінтерв’ю з президентом не мала б бути однаковою на всіх телеканалах.

Андрій Куликов сказав, що під час розмови з журналістами Віктор Янукович "жваво реагував на деякі речі, які йому подобалися і які йому не подобалися".

Новини на цю ж тему