Лех Валенса судиться з Лехом Качинським

Лех Валенса - лідер Солідарності
Image caption Лех Валенса рішуче заперечує, що він був інформатором служби безпеки у 70-ті роки

Суд у Польщі почав слухання справи проти президента Леха Качинського, якого колишній президент Лех Валенса звинувачує в наклепі. Йдеться про минулорічне телеінтерв’ю, в якому пан Качинський звинуватив пана Валенсу в тому, що він, нібито, працював агентом служби безпеки в 70-ті роки.

Пан Валенса, який був лідером Солідарності, вимагає вибачення і компенсації розміром 36 тисяч доларів.

Як повідомив з Варшави кореспондент Бі-Бі-Сі Адам Істон, жоден з них не був присутній у суді, який ухвалив перенести засідання на грудень.

Під час відкриття суду в районному суді у Варшаві, адвокат пана Валенси сказав, що Валенса, якого вважають обличчям польської демократії, вважав за необхідне подати позов проти Качинського після того як президент відмовився відкликати звинувачення.

В телеінтерв’ю минулого року пан Качинський сказав, що комуністична служба безпеки завербувала пана Валенсу під кодовим ім’ям «Болек».

Пан Качинський згадав про суперечку, яка виникла після публікації книги, автор якої звинуватив Валенсу в тому, що будучи електриком він, нібито, передавав інформацію про своїх колег на корабельні у Ґданську у сімдесятих роках.

Адвокат пана Валенси сказав, що 9 років тому суд виправдав лідера Солідарності і зняв з нього обвинувачення у будь-якій співпраці зі службою безпеки.