Американці ‘майже’ затримали Бін Ладена

Осама БІн Ладен
Image caption Бін Ладен написав заповіт у грудні 2001, готуючись до смерті

Американські військові трохи не затримали Осаму Бін Ладена наприкінці 2001 року в Афганістані.

Про це ідеться у спеціальному звіті американського Сенату.

Звіт твердить, що заклик надати додаткові сили в Афганістані 2001 року були відкинуті і таким чином керівник Аль Кайди зміг втекти до племінного регіону Пакистану.

Звіт підготували члени сенатського комітету з закордонних справ.

Документ твердить, що нездатність захопити Бін Ладена мала ключові наслідки для афганської операції і сприяла відновленню впливу Талібану.

Звіт з’явився у момент, коли всі очікують рішення президента Барака Обами щодо відправки додаткових американських військ до Афганістану.

Сенатський звіт гостро критикує президента Буша та військових командувачів початку 2000-х.

Комітет каже, що, замість того, аби ввести наземні сили, Білий Дім вирішив покластися на повітряні удари та погано тренованих афганських військових і таким чином Бін Ладен зміг сховатися у гірському комплексі, який має назву Тора Бора і складається з мережі тунелів і печер.

«16 грудня 2001 року,» - ідеться у звіті – «написавши заповіт, Осама Бін Ладен з антуражем з тілоохоронців зміг спокійно увійти до Тора Бора і зникнути у племінному районі на кордоні з Пакистаном.»

Тодішній міністр оборони США вирішив не вводити війська, бо були побоювання негативної реакції на присутність американських військ у регіоні.

Також 2001 року повідомлялося, що точне місцезнаходження Бін Ладена невідоме.