НАТО обговорює афганські плани Обами

НАТО в Афганістані

Американський посол у НАТО Іво Даалдер заявив Бі-Бі-Сі, що союзники Америки перебувають під тиском нагального вирішення питання про посилення контингенту в Афганістані.

Він промовляв тоді, як у штабквартирі альянсу в Брюсселі міністри закордонних справ НАТО обговорюють реакцію на план президента Обами щодо Афганістану.

НАТО каже, що на сьогодні більше 20 країн дали знати, що вони готові піти на додаткові зобов'язання.

Пан Даалдер заявив, що Вашингтон просить більше війська і більше грошей у 2010 році.

"Країни чекали, доки Сполучені Штати оприлюднять свої наміри. Вони наврядчи планували надсилати більше вояків і вкладати більше зусиль у вишкіл місцевої армії, доки на те саме не пішли Сполучені Штати. Тепер, коли рішення ухвалено, коли узгоджено чітку стратегію і шляхи її запровадження, тепер це справа союзників і їх урядів - приймати рішення."

Що стосується термінів, то на це, за словами американського посла в НАТО, підуть дні і навіть тижні.

Речник НАТО Джеймс Апатурай заявив, що альянс має чіткі сигнали від 20-ти країн про те, що вони готові наростити контингент на 5 тисяч осіб -- це більше, ніж досі обговорювалося.

"З огляду на те, що ми чули за останню добу, можна з упевненістю сказати, що ми перевалимо за цю цифру. Нарощення буде більшим, ніж 5 тисяч."

Серед країн-членів НАТО і країн, які не входять до альянсу і які вже прилюдно заявили, що готові до більших зусиль в Афганістані, - Польща, Словаччина, Грузія та Південна Корея.

Як очікують, інші країни оприлюдеять свої наміри вже в наступні дві доби.