Японія закликає Росію не затягувати питання Курил

Через Півіденні Курили Японія і Росія досі офіційно в стані війни
Image caption Через Півіденні Курили Японія і Росія досі офіційно в стані війни

Міністр закордонних справ Японії Кацуя Окада заявив в інтерв'ю газеті "Комерсант", що уряд Росії не мусить затягувати вирішення проблеми Курильських островів, які Токіо вважає своїми північними територіями, а Москва - невід'ємною частиною Росії.

На початку наступного тижня Кацуя Окада прибуває з візитом до Москви, де серед іншого обговорить проблему Курил. Це перші масштабні переговори між двома країнами з часу приходу до влади в Японії нового прем'єр-міністра Юкіо Хатоями.

Пан Хатояма та президент Росії Дмітрій Медведєв уже зустрічалися під час нещодавньої асамблеї ООН і висловили намір вирішити проблеми в російсько-японських стосунках, в тому числі територіальні, вже за життя нинішнього покоління.

"Минуло вже понад 60 років з часу виникнення цієї проблеми", - сказав газеті Коммерсант голова японської дипломатії. "Скільки ще часу треба? Японський народ відчуває недовіру до позиції російської сторони, яка прагне безкінечно відкладати це питання". Поки воно не буде вирішене, додав пан Кацуя Окада, партнерство буде лише на словах.

Проблема Курил загострилася останніми місяцями. Японський уряд прийняв документ, у якому зазначається, що Росія "незаконно окупує чотири північних острови". Москва назвала такі заяви неприйнятними і спрямувала Токіо ноту протесту зі словами, що Курили є "невід'ємною частиною Російської Федерації на законних підставах за наслідками Другої світової війни".

Через проблему Південних Курил Росія та Японія досі перебувають у стані війни.