Росія: плани США щодо ПРО заважають угоді

Ракета

Сполучені Штати заявили, що Росії не слід пов'язувати плани США щодо протиракетної оборони до переговорів щодо нового договору про ядерні озброєння.

Вашингтон каже, що переговори з метою зменшити ядерний арсенал - не те місце, де треба обговорювати протиракетну оборону, але США можуть обговорити питання з Росією за окремим столом. Російський прем'єр-міністр Владімір Путін сказав, що американські плани побудови системи ПРО - головна перепона на шляху до нової угоди про ядерні озброєння.

Державний департамент США сказав Бі-Бі-Сі, що США не вважають переговори про ядерне роззброєння, які проходять між двома країнами в Женеві, правильним місцем для обговорення стурбованості Росії планами Вашингтона щодо протиракетного щита. Дві найбільші ядерні держави в світі намагаються підписати договір на заміну Договору про скорочення стратегічних ядерних озброєнь, підписаному в 1991 році, дія якого вибігла в грудні.

Прем'єр-міністр Путін сказав, що головною перепоною для нової угоди є брак інформації про плани побудови протиракетного щита з боку США, і якщо цю інформацію не буде надано, то Росія будуватиме власну систему протиракетної безпеки.