США і Британія закрили посольства в Сані

посольство
Image caption Американське посольство у Ємені - найзахищеніше

США і Британія закрили свої посольства у єменській столиці Сані, назвавши причиною такого кроку "невпинні погрози" з боку угрупування, причетного до спроби висадити в повітря американський пасажирський літак 25 грудня.

У заяві, оприлюдненій на вебсайті американського посольства, громадян США у Ємені закликають бути пильними і докладати більших зусиль для підтримання їхньої безпеки.

"Посольство США у Сані закрито сьогодні, 3 січня 2010 року, у зв'язку з подальшими погрозами "Аль-Кайди" на Аравійському півострові здійснити напади на американські інтереси в Ємені", - стверджує посольський сайт.

Працівникам британського посольства було сказано не приходити на роботу задля їхньої власної безпеки. Як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі в регіоні, єменська влада каже, що лише минулого місяця розкрила спробу нападу на посольство Британії в Сані.

Напередодні чільний американський командувач генерал Девід Петреус відвідав Ємен і пообіцяв керівництву тієї країни допомогу в боротьбі з "Аль-Кайдою".

Image caption Аль-Кайда викорстовує ситуацію з безпекою у Ємені

Генерал Петреус заявив, що США збільшать допомогу Ємену для контртерористичних заходів цього року на понад удвічі.

За словами оглядачів, США надавали розвідувальну та іншу підтримку єменським збройним силами, які під час рейдів 17 і 24 грудня вбили понад 60 бойовиків.

Минулого року фінансова допомога Ємену на боротьбу з тероризмом склала 67 мільйонів доларів. Це другий найбільший показник після американської допомоги Пакистану.

Президент США звинуватив угрупування "Аль-Кайди" на Аравійському півострові в організації невдалого нападу на американський літак. Саме це угрупування, яке базується в Йемені, заявило, що готувало Умара Фарука Абдулмуталаба до самогубчої місії.