У США посилюють перевірку авіапасажирів

аеропорт у США

США запровадили жорсткіші правила для перевірки пасажирів, які прибувають до американських аеропортів з 14 країн, які Вашингтон визначив як такі, що можуть становити небезпеку.

Серед тих, кого можуть обшукати при прибутті до США, пасажири з Нігерії, Пакистану, Сирії, Ірану, Судану, Ємену та Куби.

Цим заходам передувала спроба підірвати американський літак на Різдво, після чого президент США Барак Обама опинився під тиском запровадити видимі посилення заходів безпеки.

Нові заходи безпеки набирають чинності в понеділок.

Але кореспондентка Бі-Бі-Сі у Вашингтоні каже, що незрозуміло чи вдалося б у результаті обшуку 23-річного нігерійця Умара Фарука Абдулмуталлаба виявити пристрій, який він, нібито, сховав у своїй спідній білизні.

Нові правила також передбачають вибірковий обшук пасажирів, які прибувають до США авіарейсами з усіх інших країн світу.

У Британії просвічуватимуть людей

Раніше британський прем’єр Ґордон Браун затвердив запровадження у британських аеропортах сканерів, які просвічуватимуть пасажирів.

Очікується, що нові апарати буде встановлено в лондонському Гітроу та інших головних аеропортах впродовж кількох тижнів.

Закриття посольств у Сані

Напередодні США і Британія закрили свої посольства у єменській столиці Сані, назвавши причиною такого кроку "невпинні погрози" з боку угрупування, причетного до спроби висадити в повітря американський пасажирський літак 25 грудня.