Іран: ядерщика вбили США і Ізраїль

Офіційні іранські медія називають пана Мохаммаді фізиком-ядерщиком
Image caption Офіційні іранські медія називають пана Мохаммаді фізиком-ядерщиком

Іранські державні ЗМІ звинувачують Ізраїль та Сполучені Штати в організації вибуху в Тегерані, в якому загинув іранський фізик-ядерщик.

Державний канал Іріб цитує слова речника міністерства закордонних справ Ірану про те, що наявні ознаки причетності до "терористичного акту" Ізраїлю та США.

Масуда Алі Мохаммаді, якого називають "вірним революційним професором", було вбито бомбою, приведеною в дію механізмом дистанційного управління.

Ізраїль та США поки що не робили жодних заяв щодо вибуху у вівторок.

Повідомлення в іранській пресі називають пана Мохаммаді ядерним фізиком, проте є й повідомлення про те, що він вивчав квантову теорію. Незрозуміло також, чи напад був політично вмотивованим.

Один представник університету сказав, що пан Мохаммаді не займався політикою. Проте інші повідомлення говорять, що його ім'я було у списку вчених, які підтримували опозиційного лідера Мір Хоссейна Муссаві на президентських виборах 2009 року.

З часу масових протестів проти уряду після виборів, які багато хто вважає сфальсифікованими, в Ірані напружена ситуація.

Опозиція в Ірані побоюється, що вибух у вівторок буде використано як привід для ще більшого на неї тиску, передає тегеранський кореспондент Бі-Бі-Сі Джон Лейн, який зараз перебуває в Лондоні.

Ніхто не взяв відповідальності за вибух, і на цьому етапі про мотивацію тих, хто його скоїв, можна лише здогадуватися, кажуть кореспонденти.

Ядерні амбіції Ірану викликають багато суперечностей. Тегеран каже, що його ядерна програма - лише для здобуття мирної енергії, проте США та інші західні країни підозрюють, що Тегеран прагне створення ядерної зброї.