Невдале випробування американської системи ПРО

Ракета "Петріот"

Міністерство оборони США повідомило про невдале випробування системи протиракетної оборони, яка розроблялася для відсічі можливих нападів з боку Ірану.

Як повідомив Пентагон, ракету було запущено з Маршаллових островів. Її повинна була збити ракета-перехоплювач з однієї з баз у Каліфорнії.

Обидві ракети були запущені без збоїв, однак як пояснило американське командування, з помилкою спрацював радар, розміщений на морській нафтовій платформі.

За словами речників Пентагону, випробування здійснювалися з тим, аби відпрацювати відсіч можливим нападам із застосуванням "технологій, які в майбутньому можуть розробити такі країни, як Іран та Північна Корея і які будуть становити загрозу Сполученим Штатам".

Невдалі випробування системи ПРО, які коштували США 150 млн доларів, були здійснені тоді, як Пентагон оприлюднив звіт про американську систему захисту від балістичних ракет.

У звіті сказано, що Іран уже має ракети, здатні вразити цілі на Близькому Сході і навіть у Східній Європі.

Американські високопосадовці кажуть, що для відсічі моджливого нападу з боку Ірану США зміцнили елементи своєї протиракетної оборони в зоні Перської затоки.

Вашингтон розмістив ракети "Петріот" у Кувейті, Катарі, ОАЕ і Бахрейні. У Середземному морі також посилена присутність американських військових кораблів, оснащених системами ПРО.