Росія хоче від Греції дозволу на нафтопровід

Папандреу
Image caption Папандреу не поспішає розпочинати нафтовий проект із Росією

Грецький прем'єр-міністр Георгіос Папандреу прибуває з візитом до Москви.

Російські лідери зацікавлені, аби Греція не відмовилася від побудови нафтопроводу, яким російська нафта качатиметься напряму до Середземномор'я.

Згідно з першими планами нафтопровід, який мав би пов'язати болгарський чорноморський Бургас із північно-східним грецьким містом Александропуліс, планувалося запустити в дію приблизно зараз.

Консервативний попередник пана Папандреу Константіне Караманліс був палким прихильником цього проекту і вважав, що нафтопровід перетворить Грецію на регіональну енергетичну потугу.

Однак проект загальмувався.

Болгарський уряд на чолі з прем'єром Бойко Борісовим вважає, що нафтопровід принесе мало користі національній економіці, і зажадав провести масштабне розслідування того, як він уплине на довкілля.

Через це початок проекту затримався на півтора року.

Уряд пана Папандреу хоче пересвідчитися, що нафтопровід не суперечитиме "зеленим" зобов'язанням Греції, яка має заплямовану репутацію, що стосується забруднення довкілля.

На болотах довкола міста Александропуліс зимують рідкісні види птахів. Як сказав один із грецьких керівників, "ми не хочемо створити ще одну Елефсіну", маючи на увазі забруднену бухту біля грецької столиці.

Зі свого боку Росія хоче якомога швидше взятися за реалізацію проекту, аби її нафта потрапляла в Середземномор'я швидше і дешевше, оминаючи вузькі і перевантажені водні сполучення із Чорного моря.

Не виключено, що пана Папандреу якось заохочуватимуть, аби він погодився розморозити проект.

У Росії є такі можливості, про які Греція може лише мріяти. Вона навіть пропонувала взяти під заставу цілу Ісландію, коли її фінансова система зазнала краху.

Але оточення пана Папандреу наполягає, що його візит до Москви не торкатиметься питань, пов"язаних із допомогою Греції виборсатися із боргів.