Наступу НАТО в Афганістані заважає саморобна вибухівка

Афганістан

Командування НАТО, яке керує військовими операціями на півдні Афганістану, каже, що саморобні вибухові пристрої становлять набагато більшу загрозу, ніж вони передбачали.

Вони кажуть, що бійці Талібану заклали велику кількість таких пристроїв, що сповільнює наступ американського війська поблизу міста Марджа у центрі провінції Гільменд.

Морські піхотинці США очолюють наступ 15 тисяч вояків сил НАТО та Афганістану, мета якого – перебрати контроль над містом Марджа, яке контролює Талібан.

Командувачі НАТО та їхні афганські колеги кажуть, що вони тепер мають досить сил, аби утримати захоплену територію і незабаром передислокують сотні нових рекрутів для підтримки безпеки.

Операція «Моштарак» (що в перекладі означає разом) під командуванням НАТО проти Талібану у південній провінції Гільменд триває третій день.

Раніше командувач НАТО в Афганістані вибачився після того як в результаті ракетного обстрілу загинуло 12 цивільних.

Генерал Стенлі МакКрістал сказав про «глибокий сум за втраченими життями» і наказав на час розслідування зупинити використання ракетної установки, з якої вівся обстріл.

Американські піхотинці та афганські солдати увійшли до міста Марджа у неділю, але потрапили під щільний обстріл Талібану.

НАТО обстріляло укріплення, де, як вважали, були бійці Талібану, двома ракетами з ракетної установки HMARS, проте ракети відхилися від курсу й поцілили в будинок на відстані 300 метрів, в результаті чого загинуло 12 цивільних.

Президент Гамід Карзай закликав до розслідування. 10 з 12 людей були членами однієї родини.

Як каже кореспондент Бі-Бі-Сі в Афганістані, загибель цивільних завдала значної шкоди кампанії, мета якої захистити місцеве населення й схилити людей на бік коаліції.

Керівники розвідки НАТО вважають, що Талібан буде стримувати операції НАТО кілька днів, аби побачити чи збираються війська залишатися, чи підуть геть.

Операція «Моштарак» - найбільший напад коаліції після падіння Талібану 2001 року.

Це також перше випробування нової стратегії президента Обами в Афганістані.