Сутички у Греції – протести проти плану економії

Протести в Афінах
Image caption Греки проти планів уряду заощадити гроші

Це вже другий загальний страйк протягом двох тижнів. Планується, що сьогоднішній триватиме одну добу. В ньому беруть участь сотні тисяч людей. Вони протестують проти урядових заходів жорсткої економії.

Також в країні протягом доби закритий повітряний простір. Греція ізольована від зовнішнього світу. Поїзди та пороми зупинені на невизначений термін, доступ до всіх історичних місць країни закритий.

Цей страйк багато в чому він пов’язаний із тим, що греки невдоволені реакцією ЄС на економічну кризу в країні, яка сягнула небувалих масштабів. Більшість населення впевнена, що Європейський Союз не надає належної допомоги Греції, яка є частиною ЄС. Це найбільша акція протесту, відколи соціалістичний уряд Греції вдався до жорстких економічних заходів у спробі частково врегулювати ситуацію із зовнішнім боргом і бюджетним дефіцитом країни.

Жорсткі заходи

Зараз дефіцит бюджету становить 12,7%. Це більше ніж вчетверо перевищує ліміт для єврозони. Грецький уряд зобов’язувався скоротити його до 8,7% цього року. Урядовці розробили план економії, який передбачає різке скорочення багатьох статей бюджету. Водночас, чиновники намагаються скоротити державний борг, який сягнув 300 мільярдів євро.

У межах плану економії влада оголосила про заморожування зарплат держслужбовців, збільшення пенсійного віку до 63 років до 2015-го і збільшенні податків на бензин, алкоголь та тютюн.

Акрополь закритий

Вдруге протягом цього місяця зачиняється повітряний простір Греції. Країна протягом доби опиняється відрізаною від решти світу.

Археологічні об’єкти, в тому числі й Акрополь, зачинені для відвідування туристами, що сильно шкодить міжнародній репутації країни.

Не зважаючи на протести уряд, очевидно, буде змушений піти на ще жорсткіші заходи, щоб виконати вимоги ЄС.

Image caption Повідомляють, що кількість людей, яка не вийшла на роботу може сягати 2 мільйонів

Напередодні кредитне агентство Fitch знизило рейтинги чотирьох найбільших грецьких банків. Це може призвести до загострення фінансової кризи в країні. Вже у травні Греція повинна надати першу доповідь про хід виконання заходів з економії.

Міністри фінансів 15 країн євро зони попередили, що уряду Греції доведеться піти на нові заходи економії, якщо дії, до яких вдаються, не принесуть швидких результатів.

Минулого тижня прем’єр-міністр Папандреу сказав Бі-Бі-Сі, що Греція не прагне отримати пакет фінансової допомоги від інших європейських країн. За його словами, Греція замість цього хотіла б отримати політичну підтримку від партнерів по ЄС, що дозволило б їй отримати нові позички за тими ж відсотковими ставками, що й інші країни.