Франція визнає помилки щодо геноциду

Ніколя Саркозі в Руанді визнав помилки, але не вибачився
Image caption Ніколя Саркозі в Руанді визнав помилки, але не вибачився

Французький президент Ніколя Саркозі визнав, що Франція та міжнародна спільнота припустилися "помилок" під час геноциду в Руанді 1994 року.

Проте він не приніс офіційних вибачень, сказавши тільки, що сподівається на покарання винних.

Пан Саркозі зробив ці заяви під час першого візиту французького президента до Руанди від часу масових убивств. Цей візит має символізувати, що обидві країни готові розвивати стосунки конструктивно після багатьох років ворожнечі.

Руанда звинувачує Францію в тренуванні та озброєнні екстремістів із племені хуту, які вбили близько 800 000 етнічних тутсі та поміркованих хуту. Париж заперечує ці звинувачення.

Під час візиту пан Саркозі відвідав меморіал жертв геноциду. Пізніше на прес-конференції з руандійським колегою Полом Кагаме пан Саркозі говорив про те, як він шкодує, що саме така послідовність подій призвела до геноциду.

"Те, що тут сталося, неприпустиме; але те, що сталося, змушує міжнародну спільноту, включно із Францією, подумати про помилки, які завадили їй попередити й зупинити цей жахливий злочин", - сказав він.

Коли французький журналіст спитав його, чи Франція готова вибачитися, як це зробили інші західні країни, він сказав, що Франція визнає "серйозні помилки", але не сказав, що просить вибачення.

Ці дві країни припинили дипломатичні стосунки в 2006 році, коли французький суддя звинуватив пана Кагаме в причетності до інциденту, в якому було збито літак із колишнім президентом Руанди Ювеналом Габьяріманою. Той інцидент поклав початок подіям, що призвели до геноциду.