Вибух у Кабулі: десятки вбитих і поранених

Місце вибуху в Кабулі
Image caption На місці вибуху в Кабулі

За повідомленнями офіційних осіб в Афганістані, щонайменше 17 людей загинули і понад 30 було поранено в результаті нападу самогубці-смертника в столиці Кабулі.

За повідомленнями, серед загиблих є іноземні громадяни.

Вибух стався в центрі міста, неподалік від відомого торгівельного і готельного комплексу.

Після головного вибуху пролунали кілька менших вибухів, а також на вулицях лунала стрілянина.

Афганська поліція твердить, що застрелила двох нападників.

Речник Талібану заявив, що це вони організували вибух.

За повідомленнями, серед загиблих - двоє службовців поліції.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Кабулі каже, що це вже другий напад в Кабулі від початку року і тактика нападників, як виглядає, однакова: вони використовують кілька бомбістів-смертників, аби заподіяти максимальну шкоду.

Позаяк напад стався рано вранці, нападники, за словами нашого кореспондента, прагнули поцілити в іноземців, які живуть в місцевих готелях.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що Талібан хоче продемонструвати, що вони можуть завдати удару в будь-якій точці країни. Талібан хоче показати, що афганський уряд і західні сили не можуть контролювати безпеку в Афганістані і, зокрема, в Кабулі.

Насильство в Кабулі відбувається на тлі операції НАТО «Моштарак», під час якої вояки Альянсу та афганської армії намагаються витіснили бойовиків з провінції Гільменд.

У результаті нападу на Кабул у січні бойовики фактично на кілька годин захопили частину міста, в результаті чого загинули 12 людей.