США готуються до ядерного роззброєння

Американськийц ядерний потенціал

Американські високопосадовці кажуть, що перегляд ядерної політики президентом Обамою призведе до "суттєвого скорочення ядерного потенціалу" країни.

Барак Обама окреслив головні тези нової політики США з ядерного роззброєння у своїй промові в Празі в квітні минулого року.

У тій промові він виклав своє основане на прагматизмі радикальне бачення проблеми.

Президент Обама говорив про те, як покласти край мисленню часів Холодної війни, про потребу звільнити світ від ядерної зброї - процес, у якому Сполучені Штати, як він наполягає, мають відіграти провідну роль.

Пан Обама вважає за нагальне провести переговори з Москвою щодо нової угоди про скорочення стратегічних озброєнь.

Він такою обіцяє виділити кошти американським лабораторіям, які розробляють зброю, аби вони знайшли способи, що дозволяли б утримання меншого за розміром ядерного потенціалу без подальших ядерних випробувань.

Адміністрація Обами пообіцяла переглянути всю ядерну політику країни, і це вже досі мало бути зроблено.

Однак є всі ознаки того, що проект документу відхили і відправили на доопрацювання, оскільки він не став суттєво "трансформаційним", як люблять говорити в адміністрації президента.

Передовсім документ має чітко визначити потенційні умови, за яких буде застосовуватися ядерна зброя, роль тактичної ядерної зброї, якщо така буде взагалі, і таке інше.

Цей документ має важливе значення.

Разом із поки що іллюзорною угодою з Москвою він задасть тон перегляду Договору з нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) в травні.

Пан Обама не хоче послаблення ДНЯЗу.

Заради цього йому доведеться представити потужні докази того, що США серйозно ставляться до своїх обов'язків із роззброєння.