Голландці розслідують наругу в католицьких школах

Католицька церква

Римо-католицька церква в Нідерландах оголосила незалежне розслідування понад двохсот звинувачень у насильстві над дітьми з боку священиків у голландських церковних школах.

Реагуючи на звинувачення в статевій нарузі в католицьких школах кількох європейських країн, Ватикан сказав, що церкви тих країн відреагували швидко й рішуче, але те, що ці звинувачення сфокусовані лише на церкві, дає хибне враження.

Спершу звинувачення пролунали щодо школи на сході Нідерландів, потім інші люди почали також говорити про те, що зазнали наруги.

Серед останніх повідомлень - заява наставника австрійського монастиря, який зізнався в статевій нарузі над хлопчиком 40 років тому. Церковні власті одразу ж прийняли його прохання про відставку.

В Німеччині брат Папи Римського, Георг Ратцінгер, визнав, що бив хлопчиків по обличчю, коли керував славетним хором у Регензбурзі, але сказав, що не знав про жодні випадки статевої наруги, що відбувалися під час його керівництва.

Католицькі церкви в Австрії, Німеччині, Ірландії та США зазнали втрати репутації через скандали зі звинуваченнями в статевій нарузі і покритті цих подій з боку вищого церковного керівництва.