ЄС - близький до можливого порятунку Греції

Меркель і Папандреу

ЄС наближається до досягнення угоди щодо можливого надання Греції багатомільярдної допомоги для порятунку її економіки. Про це Бі-Бі-Сі сказали чільні посадовці в ЄС.

Посадовці кажуть, що у разі як Греція попросить допомоги для фінансування її величезного дефіциту бюджету, таку допомогу їй нададуть.

Очікується, що міністри єврозони зустрінуться вже у понеділок, аби остаточно визначитися з можливими діями.

Досі Греція не просила про допомогу.

ЄС твердить, що наразі жодної угоди не ухвалено, але, що триває технічна підготовка.

Речник Європейської комісії Джонатан Тод сказав: «Комісія готова до дій у разі потреби. Іде технічна підготовка. Все решта – це припущення».

Борги Греції становлять 419 мільярдів доларів і у найближчі два місяці їй потрібно виплатити 27 мільярдів доларів власникам облігацій.

Дефіцит бюджету Греції в чотири рази перевищує дозволений правилами євро зони.

Програма скорочень, яку почав уряд, викликала обурення населення. Криза також підірвала євро.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Брюсселі каже, що там кажуть, що угоду буде досягнуто як крайній вихід із ситуації, але сподіваються, що необхідності у фінансовій допомозі не буде.

У разі надання допомоги, головними спонсорами будуть Німеччина і Франція, але Британія та інші країни, які не належать до єврозони, не будуть давати гроші на порятунок Греції.

За словами офіційних осіб, йдеться про можливе надання Греції до 25 мільярдів євро у вигляді позик та випуску облігацій, гарантії за які візьмуть на себе країни єврозони.

Поряд з обговорення можливої допомоги Греції йдеться також про ухвалення більш жорстких правил фіскальної дисципліни для країн зони євро. Комісар ЄС з питань економіки Олі Рен каже, що «грецьке питання – це потенційна поворотна точка для єврозони» і додав, що у разі провалу це завдасть «серйозної і, можливо, непоправної шкоди для довіри до ЄС».

Греція пообіцяла скоротити дефіцит бюджету з 12,7% до 8,7% впродовж цього року.