П'ять медалей у перший день Параолімпійських ігор

Параолімпієць
Image caption Тренування параолімпійської збірної

У перший день зимової Параолімпіади у Ванкувері українські спортсмени вибороли 5 медалей – 2 золотих, 1 срібну та 2 бронзових.

Всі нагороди отримали біатлоністи. Золоті медалі отримали Олена Юрковська з Київщини у змаганні спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату та Віталій Лук’яненко у змаганні біатлоністів із порушенням зору.

Після першого дня олімпійських змагань українські параолімпійці посіли друге командне місце, поступаючись російській збірній, у якої 8 медалей, серед яких 3 золотих.

На третьому місці – збірна Німеччини, яка завоювала лише 1 медаль.

У Паралімпіаді, яка триватиме до 21 березня, беруть участь більше 600 спортсменів з 44 країн світу.

Під час літніх Олімпійських ігор 2008 року у Пекіні українська параолімпійська збірна посіла 4 місце після команд Китаю, США та Великої Британії.

У той таки час олімпійська команда України посіла лише 11 місце.

Водночас під час Зимових Олімпійських ігор, що завершилися у Ванкувері два тижні тому, українська збірна не отримала жодної медалі, так само, як і на іграх 2002 року, а найкращим результатом українських спортсменів стало 5 місце біатлоніста Андрія Дериземлі у спринті.

Перше місце у командному заліку на Олімпіаді у Ванкувері дістали канадські спортсмени, на другому – німці, і на третьому американці.

Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка назвав такі результати очікуваними та передбачуваними, оскільки, на його погляд, українська команда “не є зимовою” через відсутність відповідної інфраструктури для підготовки спортсменів.

Ще одним поясненням від голови українського олімпійського комітету став брак коштів та везіння.

Надзвичайно поганими назвали результати ванкуверської Олімпіади у Росії, збірна якої посіла 11 місце у командному заліку, після чого голова російського Олімпійського комітету Леонід Тягачов подав у відставку.