Генcек ООН різко скритикував блокаду Ґази

Бан Кі-Мун

Генеральний Секретар ООН Бан Кі-Мун різко скритикував ізраїльську блокаду Смуги Ґаза, заявивши, що вона спричиняє неприйнятні страждання для палестинців.

Промовляючи у Ґазі, Генеральний секретар ООН назвав політику Ізраїлю контрпродуктивною і такою, що підриває поміркованих палестинців, але посилює екстремістів.

Ізраїль посилив блокаду Ґази після того як войовничий рух Хамас взяв територію під контроль 2007 року.

Бан Кі-Мун перебуває на Близькому Сході у намаганні відновити мирний процес між Ізраїлем та палестинцями.

Промовляючи до мешканців Ґази, Бан Кі-Мун пообіцяв, що ООН і надалі допомагатиме відбудовувати Ґазу попри блокаду Ізраїлю.

Його візит відбувається на тлі посилення напруження з приводу планів Ізраїлю побудови нових поселень у східному Єрусалимі.

Генсекретар ООН сказав, що його «дуже засмучує», коли він бачить зруйновані будинки палестинців і, що в результаті блокади відбудова помешкань фактично неможлива.

Генсек ООН закликав мешканців Ґази «обрати ненасильницький шлях.»

Його візит відбувався напередодні прибуття спеціального представника США Джорджа Мітчела, який прагне розпочати непрямі переговори між ізраїльтянами і палестинцями.

Міжнародна спільнота різко засудила оголошення Ізраїлю минулого тижня про намір побудувати 1600 нових будинків у східному Єрусалимі, який Ізраїль окупував 1967 року.

Напередодні ізраїльський прем’єр Нетан’яху заявив, що розбудова поселень продовжиться.